13.01.2015 r. - Vlog
Marcin rzecze

Przepraszam Fanów i Fanki za długą nieobecność (bywalcy Facebooka wiedzą z pewnością, że aktywny byłem właśnie tam). Ruszyłem od niedawna z Vlogiem. Zapraszam na stronę blogową, gdzie będę zamieszczał poszczególne części.

15.08.2014 r. - Wywiady
Marcin rzecze

Jakiś czas temu rozmawialiśmy z Mirosławem "Tycjanem" Gucwą na temat gry planszowej "Gamedec". Tutaj możecie przeczytać cały wywiad. Rozmawialiśmy też z Mikołajem Dusińskim na łamach blogu cdp.pl. Wywiad był tak długi, że podzielono go na dwie części. Oto część pierwsza i druga.

14.08.2014 r. - Zestawienie wideorecenzji
Marcin rzecze

Sumujemy wideorecenzje gry planszowej „Gamedec”. Gildia, Twój Ruch, Zapowiedź Game Trolla, Recenzja Game Trolla, Gameplay by Twój Ruch, Unboxing Z Kartonu, a tu macie wideoprezentację zasad gry.

13.08.2014 r. - Recenzje gry planszowej
Marcin rzecze

Czas na podsumowanie, gdzie pojawiły się pisane recenzje gry planszowej „Gamedec”. Oblicza Kultury, recenzja Ogrów Planszowych, Board Times, recenzja w portalu Znad Planszy, Poltergeist, Dzika Banda, Katedra / Ględzenie Shadowa, druga recenzja w Znad Planszy. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem (na pewno pominąłem).

A oto moje ulubione fragmenty:

Pisząc recenzje (tak, to już bodajże czwarta wersja) Gamedec, miałam wrażenie, że moim słowom ciągle czegoś brakuje. Czegoś nie dopowiadam. Teksty były w moim odczuciu jakieś płytkie, suche, powtarzalne. Wisiała nade mną myśl – „na pewno ktoś już coś takiego w sieci opublikował”. Nie zawsze mam takie odczucia przy grach, w ostatnim okresie ta jedna mną gdzieś tam w środku poruszyła. Wreszcie odnalazłam to, czego na początku nie potrafiłam zwerbalizować. W Gamedec, pod warstwą zwykłej hybrydowej gry, łączącej w sobie elementy gier przygodowych i eurogier, odnalazłam coś bardziej wartościowego, o czym, założę się, nikt jeszcze nie napisał. Odnalazłam opowieść o człowieku.

Agnieszka „Scheherazade” Waidemann

Uwielbiam sagę Gamedeca. Kocham ją bezgranicznie, miłością szczerą i bezwarunkową. To najlepsze co przytrafiło się polskiej science-fiction (jeśli nie s-f w ogóle) od czasów Stanisława Lema.

Paweł Deptuch

12.08.2014 r. - CEO Slayer w Analogowym Kąciku Kulturalnym
Marcin rzecze

Jeśli nie lubicie czytać recenzji, możecie tutaj jedną obejrzeć. Krzyszof Woźniak opowiada o CEO Slayerze.

11.08.2014 r. - Recenzja Marka Oramusa
Marcin rzecze

Nieczęsto się zdarza, żeby książkę autora młodszego pokolenia recenzował autor będący legendą, stary wyjadacz, którego książki młodszy kolega czytał dziecięciem będąc. Tym razem tak się stało. Marek Oramus przeczytał "CEO Slayera" i go zrecenował.

10.08.2014 r. - Zaległe recenzje
Marcin rzecze

Wiele się porobiło zaległych newsów. Wybaczcie. Spróbuję je systematycznie odrestaurować. Na początek – recenzje CEO Slayera. Qfant, Fantasta, k.s.i.ą.ż.k.a, MK CzytujeDzika BandaZaginiony AlmanachCo przeczytać?, Fahrentheit, Nie samą pracą... To te najważniejsze, jak sądzę… W związku z tą książką pojawiły się dwa wywiady. Na łamach Dzikiej Bandy rozmawiałem z Pawłem Deptuchem , a na blogu MK Czytuje podczas luźnych pogaduch gwarzyliśmy z Martą Kor . 

20.03.2014 r. - Pyrkon 2014
Marcin rzecze

Odwiedzę tegoroczny Pyrkon. Oto plan działania:

Piątek:

16:30 - [Panel] Miłość niejedno ma imię - szczególnie w fantastyce - Aula 2 - Literacka

17:30 - [Panel] Self-publishing - czy pisarze mogą/powinni publikować się sami? - Literacka 2 

20:00 - Kształt rzeczywistości - Literacka 1 

Sobota

13:30 - Horyzonty Zdarzeń - Literacka 2 

20:30 - [Panel] Pisarze i Internet - Aula 2 - Literacka 

22:30 - Gender i gotowanie - Aula 2 - Literacka 

Niedziela:

10:00 - [Panel] Wizje Ekonomii - Literacka 1 

12:00 - [Panel] Czy ekranizacja musi być wierna? - Scena

***

Gdyby się ktoś pytał, podczas sobotniego wydarzenia "Horyzonty zdarzeń" będzie przedstawiona nowa seria s-f Rebisu, gdzie będziecie mogli zobaczyć moją najnowszą powieść pt. "CEO Slayer". Pozdrawiam.

CEO Slayer

11.09.2013 r. - Druga recenzja gry!
Marcin rzecze

"Gamedec należy, mimo swej tematyki, raczej do gier przygodowych niż detektywistycznych – i w tej roli sprawdza się naprawdę nieźle. [...] Dodawanie kolejnych uczestników rozgrywki powoduje [...] że Gamedec staje się coraz ciekawszy i bardziej dynamiczny."

Na łamach portalu "Gry bez prądu" można przeczytać obszerną recenzję "Gamedeca". Miłej lektury :).

09.09.2013 r. - Pierwsza recenzja gry!
Marcin rzecze

"Twórcy gry z Janem Madejskim na czele i CDP.pl odwalili kawał dobrej roboty. Polacy zasługują na swoje Fantasy Flight Games." 

Na łamach portalu Ogry Planszowe pojawiła się recenzja gry planszowej "Gamedec". Miłej lektury :).

06.09.2013 r. - Youtuberzy grają w "Gamedeca"!
Marcin rzecze

Takie ksywki jak Gimper, Soul, Kamruz czy Ator są znane wszystkim miłośnikom youtubowych filmów. Tym razem ci goście wzięli na warsztat grę planszową "Gamedec"! Ich zabawę można zobaczyć tu. Nie wszystkie zasady pojęli w lot, ale uczciwie trzeba przyznać - byli nieźle przygotowani!

03.09.2013 r. - Unboxing x 2
Marcin rzecze

W sieci można obejrzeć już dwa unboxingi gry planszowej "Gamedec": na łamach portalu "Prosto z kartonu" oraz w "Raporcie Obieżyświata". Miłego oglądania :).

02.09.2013 r. - Gamedec w Znad Planszy
Marcin rzecze

Na łamach portalu Znad Planszy Mirosław "Tycjan" Gucwa przeprowadził ze mną wywiad dotyczący gry planszowej "Gamedec". Zapraszam do lektury.

28.08.2013 r. - Polcon
Marcin rzecze

Będę na Polconie. Oto plan działań:

Czwartek - 19.00 - 20.00 - Dyżur autorski

Piątek - 17.00 - 18.00 - "Jak istniejemy?"

Piątek - 20.00 - 21.00 - Prezentacja gry planszowej "Gamedec"

Sobota - 13.00 - 14.00 - "Nazgule, Sithowie i Odlot"

14.08.2013 r. - Data premiery Gry!
Marcin rzecze

06.09.2013, to data premiery gry planszowej "Gamedec", tak ogłosiła firma CDP.pl. Wciąż można grę nabyć w przedsprzedaży.

31.07.2013 r. - Zaglądajcie
Marcin rzecze

Pamiętajcie, by regularnie zaglądać do sekcji poświęconej grze planszowej oraz na blog. Znajdziecie tam od czasu do czasu coś ciekawego :).

29.07.2013 r. - Jeden z dziesięciu
Marcin rzecze

Na oficjalnej stronie gry planszowej "Gamedec" można przeczytać wpis o bohaterach gry. Miłej lektury!

25.07.2013 r. - Ruszył preorder gry planszowej!
Marcin rzecze

Fani z pewnością się ucieszą, że od dzisiaj można zamawiać grę planszową "Gamedec" w sklepie cdp.pl. Oficjalna strona gry znajduje się tutaj. Przypominam też, że najnowsze edycje sagi Gamedec oraz inne moje książki można kupić w formacie ebooków na stronie cdp.pl.

Gamedec Board Game

24.07.2013 r. - Krakon
Marcin rzecze

Będę na Krakonie. W piątek mam dwa wystąpienia:

13.00 - "Jak istniejemy" - prelekcja: "Istnieć można na wielu płaszczyznach – fizycznie, czyli materialnie, informacyjnie, energetycznie. Czy te różne poziomy mają ze sobą cokolwiek wspólnego, a jeżeli tak, to co? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć Martin Ann (Marcin Przybyłek), twórca sagi „Gamedec”."

14.00 - Spotkanie autorskie (w tej samej sali, czyli J2).

Zapraszam.

28.06.2013 r. - Prezentacja Prototypu w Nidzicy
Marcin rzecze

Będę na Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. O 14.00 w sobotę, w Galerii pod Belką, zaprezentuję prototyp gry planszowej "Gamedec". Zapraszam.

08.04.2013 r. - CD Projekt i Gamedec
Marcin rzecze

Na łamach portalu Ekonomia 24 CD Projekt ogłosił, że wyda w tym roku grę planszową "Gamedec". Bardzo się cieszymy :).

26.03.2013 r. - Stara recenzja GR
Marcin rzecze

Znalazłem na łamach Wirtualnej Polski starą (2005 rok), nieznaną mi wcześniej, recenzję "Granicy rzeczywistości" autorstwa Michała Zacharzewskiego:

"Powieść Marcina Przybyłka Gamedec. Granica rzeczywistości to książka niezwykła, bo niezwykle mocno związana z elektroniczną rozrywką. Jej autor jeszcze kilka lat temu publikował na łamach Świata Gier Komputerowych drobne, filozoficzne minihistoryjki. Obecnie urósł do miana jednego z ciekawszych pisarzy science-fiction w naszym kraju."

No proszę. Jak znalazł w związku z niedawną edycją nowej, rozszerzonej wersji elektronicznej.

22.03.2013 r. - Gamedec: Gra Planszowa
Marcin rzecze

Rusza odrębny dział Gamedec Zone poświęcony grze planszowej "Gamedec". Spójrzcie na menu po lewej stronie. Zobaczycie na nim odpowiedni link, tuż nad działem "Blog". Fani gier planszowych, szykujcie się ;).

21.03.2013 r. - Pyrkon 2013
Marcin rzecze

Będę na Pyrkonie. Oto plan działań:

SOBOTA 14:00 - ŻYCIE - GRA BEZ REGUŁ - Literacka 2 

Czy marzenia się spełniają? Czy życie jest sprawiedliwe? Czy ma jakieś reguły, a jeśli tak, to jakie? Czym się kierować podejmując życiowe decyzje? Co na to psychologia? Spróbujemy o tym podyskutować.

SOBOTA 16:00 - GAMEDEC BOARD GAME – prezentacja gry planszowej - Literacka 1

Fani Gamedeca i gier planszowych długo czekali na wieści, jak będzie wyglądała gra oparta na sadze „Gamedec” i jak będzie się w nią grało. Wreszcie zasłona zostanie uchylona. Pokażę co i jak. I co najważniejsze - POWIEM, KTO WYDA TĘ GRĘ.

SOBOTA 17.00 - autografy

SOBOTA 18.00 - KiK

Gamedec Board Game Teaser

07.03.2013 r. - Stara - Nowa trylogia na cdp.pl!
Marcin rzecze

Doskonała wiadomość dla fanów Gamedeca: na łamach portalu cdp.pl ruszyła sprzedaż ebooków: "Gamedec: Granica rzeczywistości", "Gamedec: Sprzedawcy lokomotyw" i "Gamedec: Zabaweczki". Są to wersje lepsze, obszerniejsze, spójniejsze, zawierające wiele scen, których nie udało się umieścić w wydaniach papierowych. Dość powiedzieć, że w tomie pierwszym można teraz przeczytać słynne trzynaste opowiadanie. Gorąco zachęcam do zakupu, zwłaszcza, że ceny są naprawdę atrakcyjne, zwłaszcza "Zabaweczek", które zostały wydane w jednym tomie, a nie w dwóch.

 

cdp.pl

02.03.2013 r. - Recenzja "Pożądania" w CF
Marcin rzecze

"Zdecydowanie pozytywna ocena należy się Marcinowi Przybyłkowi za tekst Mała May, który choć pozornie osadzony w realiach futurystycznych, stanowi uniwersalną wizję konkretnych sytuacji i mechanizmów, kierujących ludzkimi poczynaniami. Świetnie zarysowane konflikty, utrwalenie w typowości ram zachowań w relacjach damsko-męskich, utrzymane w atmosferze narastania, gradacji emocji bohatera."

Ksenia Olkusz zrecenzowała "Pożądanie" na łamach portalu Creatio Fantastica.

01.03.2013 r. - Recenzja księgi 01 CSI w Efantastyce
Marcin rzecze

"Świat żyje własnym życiem i z pewnością przykuwa uwagę. Czasami za sprawą nowoczesnych technologii – tych z pewnością znajdziemy sporo – innym razem dzięki filozofii, lub też samej akcji, wykorzystującej w pełni dorobek uniwersum Gamedeca. Spora w tym zasługa barwnych opisów, których w książce nie brakuje. Dają nam wrażenie, jakbyśmy faktycznie przebywali w świecie przyszłości i całą technologię mieli na wyciągnięcie ręki. To niewątpliwy plus, zwłaszcza w literaturze science fiction."

No, gdyby autorem CSI był E. Hemingway, z pewnością ucieszyłby się z takiej oceny.

Gotan zrecenzował pierwszą księgę "Czasu silnych istot" na łamach portalu Efantastyka.

28.02.2013 r. - Recenzja "Pożądania" w Poltergeiście
Marcin rzecze

"Twórcy, których nazwiska znalazły się na okładce, cieszą się już pewną renomą i znajduje to odbicie w tekstach: zróżnicowanych językowo, uderzających w różne rejestry: humorystyczne, [...] tkliwe, niepokojące. Znajdą tu wiele dla siebie poszukiwacze dobrych literacko "momentów", a także miłośnicy dobrych historii obyczajowych, którzy nie chcą rezygnować z nutki "dziwności". Warto czytać z przerwami, delektując się każdym tekstem, ale to przecież nie wada. Przyjemność, którą się przeciąga, ma tendencję do narastania."

Artur "mr_mond" Nowrot na łamach Poltergeistu zrecenzował "Pożądanie". 


20.02.2013 r. - Pożądanie w Wirtualnej Polsce
Marcin rzecze

"Teksty zgromadzone w Pożądaniu dzielą się naturalnie na dobre... i jeszcze lepsze."

Agata Gadzinowska recenzuje antologię Powergraphu na łamach Wirtualnej Polski. Miłej lektury.



19.02.2013 r. - Recenzja CSI w gram.pl
Marcin rzecze

"Obie księgi Gamedeka. Czasu silnych istot to intrygujące dzieło. Podobnie jak poprzednie tomy łączy walory czysto rozrywkowe z intelektualną przygodą, a ponadto widać skok jakościowy i w konstrukcji fabularnej, i w stylu narracji. Pomimo stopnia komplikacji treści na miarę Węzła Gordyjskiego da się dość gładko rozplątać intrygę, pod warunkiem, że odbiorca zważa na szczegóły, gdyż pozorne drobiazgi z biegiem czasu okazują się cenną informacją. Wielbiciele cyklu otrzymają dodatkową nagrodę, mogąc dostrzec sporo odniesień do poprzednich książek o gamedeku." 

Na łamach portalu gram.pl "Czas silnych istot" recenzuje Trashka. Miłej lektury.

18.02.2013 r. - Pożądanie
Marcin rzecze

Od kilku dni można nabyć w księgarniach nową antologię wydawnictwa Powergraph pt. "Pożądanie". Jest w nim, oprócz jedenastu innych tekstów dobrych, znanych autorów, moje opowiadanie "Mała May". Na łamach portalu Katedra dostępna jest recenzja zbioru. Miłej lektury. 

13.02.2013 r. - Kalina i Kaj
Marcin rzecze

Na łamach portalu Fantastykapolska.pl pojawiła się moja nowa powieść pt. "Kalina i Kaj. Książka teoretycznie dla dzieci". Formę e-bookową można pobrać bez żadnych opłat. Zapraszam do lektury.

14.12.2012 r. - 44
Marcin rzecze

Dzisiaj kończę 44 lata. Nie ma w tym żadnej mojej zasługi, mimo to liczba jest zgoła magiczna. Przyjmijcie zatem moje błogosławieństwo i obyśmy sie spotkali przy dwóch ósemkach :). (Rys. Domink Broniek)

 

Portret urodzinowy

23.11.2012 r. - Falkon 2012
Marcin rzecze

Odwiedzę Falkon. Oto plan działań.

1. "Nazgule, Sithowie i Odlot" - sobota (24 listopada), godz. 10.00 - 10.50, sala B1 (literacka, targi)
2. Dyżur autorski/autografowy - sobota (24 listopada), godz. 11.30 - 12.30, księgarnia Solaris, SP20
3. Event fotograficzny „Gamedec-KaRoKa-Allegory” – 12.30 – 13.00 – początek przy stoisku KaRoKa (koszulki firmy Mountain).
4. "Reduta Marcina Przybyłka: Torkil Aymore - od zera do bohatera, czy od bohatera do zera?" - sobota (24 listopada), godz. 14.00-14.50, sala B1 (literacka, targi)

Zapraszam.


03.11.2012 r. - Wywiad w Kawernie
Marcin rzecze

Na łamach portalu Kawerna można przeczytać najnowszą rozmowę, jaką prowadzi ze mną Bartek "Zicocu" Szczyżański. Miłej lektury.

20.10.2012 r. - Recenzja księgi drugiej w Obliczach Kultury
Marcin rzecze

"[...]druga księga Czasu silnych istot przewyższa oczekiwania – zachowuje wszystkie zalety pierwszego tomu, unikając (nielicznych) jego wad. Dopracowana i monumentalna wizja świata przyszłości została sprawnie połączona z wartką akcją, a wszystko to przedstawiono w przemyślanej i oryginalnej formie postmodernistycznego patchworku. Niewiele dobrego s-f publikują współcześni polscy autorzy, ale jednym z tych nielicznych jest właśnie Marcin Przybyłek."

Magda Goetz na łamach portalu "Oblicza kultury" zrecenzowała drugą księgę "Czasu silnych istot". Miłej lektury.

11.10.2012 r. - Recenzja księgi 02 w QFancie
Marcin rzecze

"Druga cześć „Czasu silnych istot” to po prostu esencja dobrej fantastyki naukowej, wręcz wykrzykującej czytelnikowi prosto w twarz problemy współczesnego świata i konsekwencje braku działań w celu ich rozwiązania.[...] Według mnie autor jest wielkim wizjonerem, który nie boi się mówić głośno o naszych problemach i stawiać niewygodnych pytań."

Na łamach portalu QFant Dawid Bastek zrecenzował drugą księgę "Czasu silnych istot". Miłej lektury.

06.10.2012 r. - Recenzja obu tomów CSI
Marcin rzecze

"Wiem, że przyszłorocznego Zajdla bardzo prawdopodobnie zje PLO 4, ale mam nadzieję, że CSI zawalczy o należna mu nagrodę i być może położy Vuka na łopatki. Dwie potężne sagi, jedna doskonale znana i kochana, druga dopiero docierająca do fanów z odpowiednią siłą. Zwycięzca może być tylko jeden. Chociaż trylogię PLO cenię, to sercem jestem za Gamedekiem."

Kroz na łamach bloga "Właśnie skończyłem" zrecenzował oba tomy "Czasu silnych istot". Miłej lektury.

05.10.2012 r. - Złapany

Nie wiemy na pewno co się stało. Otrzymaliśmy tę fotografię. Podobno Marcin Przybyłek krzyczał na ulicy "Precz z bankami, precz z demokracją", ale to z pewnością tylko plotki. Niektórzy twierdzą, że słyszeli z jego ust bluźnierstwa i przekleństwa, ale w to już zupełnie nie wierzymy. Wiemy jedno - z powodu przekonań wyrażonych w "Czasie silnych istot" nasz ukochany autor trafił za kratki. Niecierpliwie czekamy na rozwój wypadków...

 

Zdjęcie z komisariatu

04.10.2012 r. - Recenzja księgi 02 w Insimilionie
Marcin rzecze

"Fabularnie tom drugi rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym kończy się pierwszy. I bardzo dobrze, bo kończy się tak, że czytelnik nie może się doczekać dalszego ciągu, ale oznacza to też, że nie ma sensu wspominać o fabule. Dla porządku dodam tylko, że wojna trwa w najlepsze, a nasi dzielni bohaterowie kombinują, jak ją zakończyć w najkrótszym możliwym czasie."


Moreni z Insimilionu zrecenzowała księgę drugą "Czasu silnych istot". Można krytykować Gamedeca? Można.

02.10.2012 r. - Recenzja 01 księgi CSI w Insimilionie
Marcin rzecze

"[...]sam Torkil zasługuje raczej na miano antybohatera – facet bywa wredny, egoistyczny i mimo osiemsetki na karku ciągle pozostaje niepoprawnym kobieciarzem. Pomimo tego można go polubić, chociaż autor potrafi wykreować również daleko sympatyczniejsze postacie."

Na łamach portalu Insimilion Moreni zrecenzowała pierwszą księgę "Czasu silnych istot".

01.10.2012 r. - Recenzja księgi 02 w Szortalu
Marcin rzecze

"Kontynuacja „Czasu Silnych Istot” utrzymuje poziom swojej poprzedniczki. Akcja trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się nawet na chwilę. Jest to bardzo mocna strona tej książki, jednak po pewnym czasie wysokie tempo zaczyna być męczące, czytelnik dostaje jedynie krótkie chwile wytchnienia."

Na łamach portalu Szortal Hubert Stelmach zrecenzował drugą księgę "Czasu silnych istot". Miłej lektury.

30.09.2012 r. - Recenzja dwóch ksiąg w Onecie
Marcin rzecze

"Ale wracając do przygód Gamedeca – siła tej książki leży w zmianie. Przybyłek nie skonstruował świata "od-do", zamykając go w określonych ramach. Rzeczywistość opisana w kolejnych tomach jest dynamiczna i nieustannie się zmienia. Powstają nowe technologie, cywilizacja rozwija się w nieoczekiwanych kierunkach, nie tylko pod względem techniki – najnowszy tom przygód Gamedeca, "Czas silnych istot", mówi o rozwoju umysłu i sile psychiki, która pozwala nam kształtować rzeczywistość tak jak chcemy."


Iwona Grabowska na łamach portalu Onet Kultura zrecenzowała obie księgi "Czasu silnych istot". Miłej lektury.

26.09.2012 r. - Konkurs w gram.pl
Marcin rzecze

Jeszcze macie czas, by wystartować w konkursie ogłoszonym przez portal gram.pl. Wystarczy, że opiszecie ulubioną grę science fiction. Nagrodą są oba tomy "Czasu silnych istot". Konkurs kończy się 30. września. Powodzenia!

25.09.2012 r. - Fragmenty księgi 02
Marcin rzecze

Na stronie Fabryki Słów można przeczytać trzy fragmenty księgi 02 "Czasu silnych istot": "Konsola do rozmów z bogiem""Nie damy wam zginąć" oraz "Idea boga", najkrótszy, który można w całości przeczytać tutaj (drugi od góry). Miłej lektury.

24.09.2012 r. - Recenzja 02 księgi CSI w Polterze
Marcin rzecze

"Czas silnych istot to świetny dwuksiąg. To, co sprawdzało się w poprzednich częściach, zostało dopracowane – niezwykle spójna i ciekawa wizja ludzkości w połączeniu z emocjonująco opisaną akcją i szczyptą refleksji razem dają rozrywkę na wysokim poziomie. Fani przygód gierczanego detektywa na pewno nie będą rozczarowani, a i czytelnicy nieznający GamedecVerse też powinni się świetnie bawić. Marcin Przybyłek stworzył bowiem świetne uzupełnienie serii, ale i dobrą powieść samą w sobie."


Na łamach portalu Poltergeist Jakub Nowak zrecenzował drugą księgę "Czasu silnych istot". 

23.09.2012 r. - Recenzja 01 księgi CSI w Wirtualnej Polsce
Marcin rzecze

"W kontekście ludzkiego organizmu i umysłu siła jest pojęciem względnym. Inaczej ją rozumie ten, kto wyciska setki kilogramów, mozolnie kształtując mięśnie swojego ciała, a inaczej ten, kto na treningu wykonuje tysiące powtórzeń pewnych ruchów, by ciału temu nadać niezwykłej sprawności i funkcjonalności. Jeszcze inaczej będzie pojmował siłę psycholog czy mędrzec, sytuując jej źródło w umyśle, uzależniając ją od woli i motywacji, a więc tych czynników, które możemy formować niekoniecznie na siłowni czy sali sportowej. Jak do tego zagadnienia podchodzi Marcin Przybyłek, twórca o wielu talentach i niezwykłych możliwościach, intelektualny detektyw z uporem dociekający natury świata i człowieka?"


Na łamach Wirtualnej Polski Rafał Śliwiak zrecenzował pierwszą księgę "Czasu silnych istot". Miłej lektury.

22.09.2012 r. - Recenzja obu ksiąg CSI w Katedrze
Marcin rzecze

"W stosunku do powieści mam mieszane uczucia – z jednej strony doceniam wyobraźnię autora i rozmach jego wizji, podobają mi się bardzo nawiązania do twórczości Lema i poglądów Sitchina (oto prawdziwa przewrotność: wykorzystać inspirację płynącą z opowiadania „Ze wspomnień Iona Tichego” do „udowodnienia” twierdzeń Sitchina!) i liczne elementy filozofii Wschodu. Z drugiej strony jednak – denerwuje mnie militarystyczna jednostronność tej opowieści, patetyczno-idealistyczne wtręty rodem z najbardziej hurrapatriotycznych hollywoodzkich produkcji[...]"

Jak widać, nie wszyscy chwalą "Czas silnych istot". Beata Kajtanowska z Katedry ma mieszane uczucia i, oprócz pochwał, nie szczędzi słów krytyki. Zapraszam do lektury jej recenzji.

21.09.2012 r. - Premiera drugiej księgi CSI!
Marcin rzecze

To już dzisiaj! Od 21. września 2012 można nabyć księgę 02 "Czasu silnych istot"! Zapraszam do księgarni internetowych (w nich książki już są). Do reistycznych domów książek - za kilka dni :).

 

Czas silnych istot, księga 02

20.09.2012 r. - Rozwiązanie konkursu literackiego
Marcin rzecze

Portal Alchemia Słowa ogłosił wyniki konkursu literackiego, między innymi na gamedecowy fanfik. W tej kategorii zwyciężyli:

1) Arkadiusz ‚Dragon Warrior’ Grzeszczak, za tekst Homo divinus

 2) Tadeusz ‚Taka’ Kajak, za tekst Pustka

3) David ‚Kthaara’ Zgud, za tekst Laurus.

Gratuluję!


19.09.2012 r. - Recenzja księgi 02 CSI w Game Exe
Marcin rzecze

"Tom drugi "Czasu silnych istot" to kolejna bardzo dobra książka w wydaniu Marcina Przybyłka, który z wojny zrobił coś pięknego, wiarygodnego, ciekawego, zaskakującego i pełnego napięcia, co wielu pisarzom, a także scenarzystom, się nie udaje. Jednak człowiek nie samą wojną żyje - do tego samego wniosku doszedł autor, który dostarcza nam również kolejne porcje informacji o świecie, co robi to niezwykle obrazowo, mimo że jest to trudne zadanie. W dialogach nadal czuć męski akcent i czasami potrafią rozśmieszyć, a genialne ilustracje Dominika Brońka znacznie ułatwiają odbiór książki. Krótko mówiąc - drugi tom "Czasu silnych istot" jest jeszcze lepszy od pierwszego i z pewnością zauroczy on fanów serii "Gamedec"."


Na łamach portalu Game Exe krzyslewy zrecenzował drugą księgę "Czasu silnych istot".

18.09.2012 r. - Jak grafik z pisarzem...
Marcin rzecze

"Jestem w stu procentach pochłonięty, wręcz zarażony, wizją tego świata."

(Dominik Broniek)

Na łamach Kawerny można obejrzeć 11 rysunków Dominika Brońka, które powstały do obu ksiąg "Czasu silnych istot", nie tylko obejrzeć, ale także przeczytać o perypetiach podczas ich kreacji, oraz zapoznać się z fragmentami tekstów, do których były tworzone. Duża uczta dla oczu. Zapraszam.

 

Torkil, Pauline i Coremour

17.09.2012 r. - Recenzja 01 księgi CSI w Valkirii
Marcin rzecze

"Świat kreowany przez autora, jak już to wspomniałem, jest niezwykle rozbudowany. Fakt ten zdecydowanie należy podkreślić i docenić. Z drugiej strony, niesie to ze sobą pewne trudności dla czytelników będących na początku swojej przygody z twórczością Marcina Przybyłka. Wiele specjalistycznych nazw i neologizmów utrudnia czytanie, a więc i zrozumienie fabuły. Na szczęście z pomocą przychodzi obszerny słownik, zawierający także spis postaci oraz planet. Z czasem przyswajamy podstawowe określenia i prawa rządzące WayEmpire. Wówczas lektura staje się przyjemna i wciągająca. A my dajemy porwać się w wir fascynujących i zarazem niepokojących zdarzeń."


Na łamach Valkirii księgę 01 "Czasu silnych istot" zrecenzował Przemek Wasik.

16.09.2012 r. - "Czas silnych istot" ma spin-off!
Marcin rzecze

"Również oryginalną formę, wyróżniającą się spośród innych opowiadań, ma „Wymiar wewnętrzny” Marcina Przybyłka. W utworze tym zachwyca przede wszystkim język. Biblijna składnia, poetyckość, zaskakujące sformułowania jak „chyżość światła” składają się na przyjemną opowieść o… pięknie."

Katarzyna Tatomir recenzuje antologię "Science Fiction" na łamach portalu QFant.

Można wreszcie ujawnić tajemnicę, że "Wymiar wewnętrzny" jest spin-offem "Czasu silnych istot"!


15.09.2012 r. - Recenzja 02 księgi CSI w MLK
Marcin rzecze

"Zaskakujące jest, że Marcin Przybyłek, mimo już sześciu powieści ze świata GamedecVerse, nie jest tak rozpoznawalny jak być powinien. Wielu fanów serii o Gamedecu liczy na szybką zmianę tego stanu rzeczy. Może pod nowym sztandarem FS w końcu uda się to osiągnąć. "Czas silnych istot" to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla fanów cyberpunka, szeroko pojętego sf, ale każdy znajdzie w tym tytule coś dla siebie. Obie księgi wnoszą do polskiej fantastyki nie powiew ale huragan świeżości i niezwykłości."

Na stronie trzydziestej Magazynu Literackiego Książki, 8/2012, można przeczytać recenzję drugiej księgi "Czasu silnych istot". Miłej lektury.

14.09.2012 r. - Recenzja 1 księgi CSI w Szortalu
Marcin rzecze

"Sporo wątpliwości przysparza również klasyfikacja gatunkowa powieści. Dalekie przyszłe czasy i podróże kosmiczne skłaniają ku SF, ale chyba bardziej uzasadniony byłby cyberpunk – ze względu na przykładanie bardzo dużej wagi do porzucania cielesności człowieka. Jednak rozwój technologii dał ludziom w zasadzie nieograniczone możliwości. Pod tym względem „Czas...” jest najbliższy pełnemu magii fantasy ubranemu w nowe – technologiczne – szaty. Zresztą miejscami sam autor narzucał takie skojarzenia."

Hubert Stelmach zrecenzował pierwszą księgę "Czasu silnych istot" na łamach portalu Szortal.

13.09.2012 r. - Recenzja 02 księgi CSI w Kawernie
Marcin rzecze

"Czas silnych istot to najlepsza powieść ze świata Gamedeca. Klimatycznie różni się od poprzednich tekstów, jest poważniejsza, ale zarazem ciekawsza. Jeśli poszukujecie rozrywkowego science fiction na bardzo wysokim poziomie, nie możecie trafić lepiej – Przybyłek udowadnia, że przygody gierczanego detektywa to prawdziwy majstersztyk."


Na łamach Kawerny Bartek "Zicocu" Szczyżański zrecenzował księgę 02 "Czasu silnych istot".

11.09.2012 r. - Multiwywiad w QFancie
Marcin rzecze

W najnowszym numerze QFantu można przeczytać multiwywiad "dookoła" mnie. Wypowiadają się Ewa Białołęcka, Lech Jęczmyk, Andrzej Zimniak, Zbigniew Henry Szatkowski, Robert Letkiewicz, Paweł Zaręba, Marcin Jakubowski, Marcin Klicki, Tomasz Bilewicz, Krzysztof Chalik oraz Krzysztof Ożóg. 

Prowadzący rozmowy: Dariusz Barczewski, Dawid Bastek i Łukasz Szatkowski.

Miłej lektury.


10.09.2012 r. - Recenzja 1 księgi CSI w Mieście Kultury
Marcin rzecze

"Przybyłek stworzył specyficzny świat. U podstaw wielkiego uniwersum umieścił filozofię, nauki Wschodu i ezoterykę, co jest pretekstem do wielu ciekawych pytań. Krótkie rozdziały, sporo wątków pobocznych i fragmentów innych tekstów wplecionych w narrację mogą się podobać i nadają klimatu całości. "Czas silnych istot" to lektura dla silnych czytelników. To książka wymagająca zwłaszcza dla tych, którzy świata Gamedeca nie znali. Napisana z rozmachem, złożona, choć w gruncie rzeczy uniwersalna historia, może nie spodobać się tym, którzy chcą szybkiej i łatwej literatury na kończące się wakacje. "Czas silnych istot" to solidna dawka dobrze napisanej cyberpunkowej opowieści, którą każdy fan Gamedeca powinien poznać, zwłaszcza że premiera drugiej księgi zbliża się wielkimi krokami."

Na łamach portalu Miasto Kultury pierwszą księgę "Czasu silnych istot" zrecenzował Mateusz Kołodziejczak.


09.09.2012 r. - Druga recenzja 1 ks. CSI w Kawernie
Marcin rzecze

"Jeśli tęskniliście za Gamedekiem, możecie już szykować szampana – gierczany detektyw powraca w wielkim stylu. [...] nie sposób odmówić książce tego, co zawsze w Gamedeku było najlepsze – przyjemności, którą sprawia lektura. Nie dość, że wciąga jak odkurzacz, to z każdą kolejną stroną jest coraz bardziej emocjonująca. Zwrot akcji w finale zasługuje na szczere oklaski – nie jest wymuszony i zaskakuje, dzięki czemu niesamowicie winduje oczekiwania wobec tomu drugiego. [...] Czas silnych istot to kolejna świetna powieść opowiadająca o losach Torkila Aymore’a. Można polecić ją właściwie wszystkim miłośnikom science fiction – ci znający poprzednie teksty o Gamedeku podczas lektury przeżyją kolejną wielką przygodę; laicy natomiast mogą przygotować się na mnóstwo niespodzianek, którymi wypełniona jest książka."


Bartek "Zicocu" Szczyżański zrecenzował pierwszą księgę "Czasu silnych istot" na łamach portalu Kawerna.

08.09.2012 r. - Data premiery księgi 02 CSI
Marcin rzecze

Znana jest oficjalna data wydania księgi 02 "Czasu silnych istot"! Szykujcie się na 21 września 2012 roku. Wtedy zmieni się rzeczywistość :).

 

"Czas silnych istot", księga 02

19.08.2012 r. - Recenzja 1. księgi CSI w MLK
Marcin rzecze

""Czas silnych istot" to zdecydowanie najlepsza część sagi. Stanowi samodzielną powieść, co z pewnością ucieszy tych, którzy dopiero planują zacząć przygodę z uniwersum Torkila i jego przyjaciół. Dojrzałość, świeżość spojrzenia i wizjonerskość z jaką autor kreuje swój świat, czy raczej... światy, sprawia, że najnowszy tom zbliża czytelników do zgodzenia się z opinią, że "Gamedec" jest najlepszą polską sagą science fiction". 

Zapraszam do lektury recenzji pierwszej księgi "Czasu silnych istot" na łamach Magazynu Literackiego Książki.(7/2012)

16.08.2012 r. - Recenzja 1. księgi CSI w Nowej Fantastyce
Marcin rzecze

"Uczta dla czytelników. Popis znakomicie bawiącego się autora. Orgia pomysłów i błyskotliwości [...] Tylko czekać, a pojawią się doktoraty o tytułach "Człowiek według Przybyłka", albo "WayEmpire - szansa czy koszmar ludzkości?". Zapraszam do zakupu sierpniowego wydania Nowej Fantastyki i zapoznania się z recenzją pierwszej księgi "Czasu silnych istot" autorstwa Jakuba Winiarskiego.

10.08.2012 r. - Recenzja pierwszej księgi CSI w Game Exe
Marcin rzecze

"Tak olbrzymiego, a zarazem ciekawego, świata nigdy nie widziałem, a Marcin Przybyłek to niewątpliwie jeden z najlepszych polskich pisarzy fantastyki." Zapraszam do lektury recenzji pierwszej księgi "Czasu silnych istot" na łamach portalu Game Exe.

22.07.2012 r. - Recenzja w Qfancie
Marcin rzecze

"Taki właśnie jest „Czas silnych istot”, to historia osadzona w wielobarwnym świecie, opowieść o honorze, miłości, wyższych ideach i problemach nurtujących nas od zarania dziejów, połączona z dynamiczną akcją, brawurowymi i zapierającymi dech w piersiach scenami walk. Znakomita lektura, która na pewno zaskoczy niejednego czytelnika."

Dawid Basetk recenzuje pierwszą księgę "Czasu silnych istot" na łamach portalu Qfant. Miłej lektury :).

21.07.2012 r. - Avangarda 2012
Marcin rzecze

Odwiedzę Avangardę 8. Oto plan działań:

Piątek:

- Prelekcja "GamedecVerse", poświęcona premierze "Czasu silnych istot" - 11:00 - 12.00, Aula I
- Prelekcja "Nazgule, Sithowie i Odlot" - 15:00 - 16.00, Aula I

Sotoba:

- Warsztaty literackie - 10:00-12:00, Aula II
- Panel dyskusyjny (z Dawidem Kainem) "Tematy tabu w literaturze" - 17:00-19:00, Aula I

Niedziela:

- Panel dyskusyjny (z Agnieszką Hałas i Michałem Studniarkiem) "Bohaterowie i antybohaterowie" - 11:00-13:00, Aula II

20.07.2012 r. - Premiera pierwszej księgi
Marcin rzecze

To już dzisiaj. Zapraszam do salonów Inmedio, Relay, Media Markt, Saturn, księgarni Merlin, Solaris, sklepu Fabryki Słów, do wszelkich miejsc, gdzie sprzedają książki. Życzę miłej lektury :).

"Czas silnych istot", księga 1

19.07.2012 r. - Upadek bankowości
Marcin rzecze

Fabryka Słów na swojej stronie opublikowała kilka fragmentów "Czasu silnych istot" dotyczących gospodarki przyszłości. Miłej lektury.

18.07.2012 r. - Skandale obyczajowe w CSI
Marcin rzecze

Fabryka Słów ujawnia kilka fragmentów "Czasu silnych istot" traktujących o nietypowych normach społecznych związanych z życiem rodzinnym świata przyszłości. Zapraszam do lektury.

17.07.2012 r. - Wywiad w Polterze
Marcin rzecze

Na łamach portalu Poltergeist Jakub Nowak rozmawia ze mną o "Czasie silnych istot" i nie tylko. Zapraszam do lektury pierwszej części wywiadu.

11.07.2012 r. - Recenzja księgi 1 CSI w Kawernie
Marcin rzecze

"Opowieść, której bohaterem Marcin Przybyłek uczynił Torkila Aymore'a, jest niezwykła – uwagę zwraca przede wszystkim rozmach, a jednocześnie drobiazgowe dopracowanie przedstawionego świata. Autorska wizja Przybyłka jest monumentalna, pełna zadziwiających pomysłów i rozwiązań, budujących nowoczesny świat, w którym ludzkość ma do dyspozycji technologie, materiały i możliwości, o których dziś możemy jedynie pomarzyć."

Na łamach Kawerny Magda Goetz recenzuje pierwszą księgę "Czasu silnych istot". Miłej lektury.

06.07.2012 r. - Recenzja
Marcin rzecze

"Niewiele jest serii science fiction o takim rozmachu. Niewiele jest tak szczegółowych wizji ewolucji ludzkości. Niewiele jest serii, które tak umiejętnie łączą akcję z elementami filozoficznymi."

Na łamach portalu "Poltergeist" Jakub Nowak recenzuje księgę pierwszą "Czasu silnych istot". Premiera 20. lipca. Miłej lektury :).

Czas silnych istot ks. 1

12.06.2012 r. - Festiwal w Nidzicy
Marcin rzecze

Odwiedzę Festiwal Fantastyki w Nidzicy. Wszystkie moje wystąpienia będą miały miejsce w piątek, 22.06.2012. Oto godziny: 15.30, sala pod belką, prelekcja "Sithowie, Nazgule i "Odlot"", 18.30 "Opowieść Macieja Garbacza" - prezentacja podczas wernisażu w tej samej sali, 21.00 - prowadzenie koncertu muzyki elektronicznej Roberta Letkiewicza "Across the stars". Zapraszam.

16.05.2012 r. - "Czas silnych istot" w Fabryce Słów!
Marcin rzecze

To już oficjalna wiadomość. Najnowsza odsłona przygód Torkila Aymore'a, "Czas silnych istot", zostanie wydana przez Fabrykę Słów w dwóch księgach. Data premiery pierwszej - 20 lipca 2012 roku. Życzę miłej lektury.

13.04.2012 r. - Porządki w dziale "Książki"
Marcin rzecze

Zbyt długo zwlekałem z dodaniem do tego działu antologii "Science Fiction", gdzie zamieszczono moje opowiadanie "Wymiar wewnętrzny". Zainteresowani mogą przeczytać fragment tekstu, jak również recenzje całego tomu. Dodałem także fragment opowiadania "Aquila Aquila" przy antologii "Jedenaście pazurów". Miłej lektury :).

17.02.2012 r. - Wieści z pola bitwy
Marcin rzecze

Piszę kolejną część gamedeka (piątą albo szóstą, w zależności od tego, jaką przyjąć numerację) pod roboczym tytułem "Gamedec: Obrazki z Imperium". Mam nadzieję skończyć pierwszą wersję do wakacji. Powieść "Gamedec: Czas silnych istot" jest w wydawnictwie i trwają nad nią prace.

22.12.2011 r. - Zamiast życzeń
Marcin rzecze

Zapraszam na blog, gdzie dzielę się kilkoma świątecznymi refleksjami. Miłych świąt :).

08.12.2011 r. - Nordcon
Marcin rzecze

Będę na Nordconie. Oto plan zajęć:

Spotkanie autorskie - piątek 18.30 - 19.30

Gamedec i gry - sobota 13.00 - 14.00

Panel o kosmicznej SF - sobota 14.30 - 15.30

Zapraszam.

16.11.2011 r. - Recenzja w Esensji
Marcin rzecze

"Gamedec - prywatny detektyw gierczany, smakosz whisky i seksoholik, człowiek inteligentny, lecz od tarapatów nie stroniący, subordynowany żołnierz, choć urodzony anarchista. Ulepiony przez Marcina Przybyłka Torkil Aymore przeszedł długą drogę, pełną sprzeczności i zaskakujących zwrotów akcji - teraz, z końcem tomu IV, zdaje się szykować do wkroczenia w przyszłość jeszcze... inną."

Na łamach Esensji pojawiła się recenzja "Sztormu". Autorem jest Bruno Grigori. Zapraszam do lektury.

10.11.2011 r. - Falkon
Marcin rzecze

Będę na Falkonie. Oto plan zajęć:

Piątek - 19.00 - prelekcja "Seks w gamedeku"

Sobota - 10.00 - spotkanie autorskie, a o 11.00 dyżur autorski.

Zapraszam.

24.08.2011 r. - Wystawa Chalika
Marcin rzecze

Gildia i inne serwisy informują o tym, o czym fani twórczości Krzysztofa Chalika wiedzą od dawna: szykuje się wystawa jego prac w Traffic Club'ie (przełom października i listopada). Goście usłyszą tam muzykę Roberta Letkiewicza, usłyszą podczas wernisarzu krótką opowieść mojego autorstwa, jak się pisało wraz ze Zbyszkiem Szatkowskim scenariusz do "Leanne". Zapraszamy :).

Obraz Krzysztofa Chalika

17.08.2011 r. - Leanne w Ziniolu
Marcin rzecze

Na łamach portalu Ziniol pojawił się dwuczęściowy wywiad z twórcami komiksu "Leanne". Tutaj można przeczytać rozmowę z Krzysztofem Chalikiem i Robertem Letkiewiczem, zaś tu ze Zbyszkiem Szatkowskim i ze mną. Miłej lektury.

21.07.2011 r. - Avangarda 2011
Marcin rzecze

Będę obecny na Avangardzie. Oto plan działań:

1. Tajemnice dobrego przekazu - Piątek, 12:00, sala LIT 2 

2. Spotkanie autorskie - Piątek, 16.00, sala LIT2

3. Komunikacja przyszłości - Sobota, 11:00, sala AULA I - LIT 1 

4. Motywy - Sobota, 15:00, sala LIT 2

Zapraszam.

30.06.2011 r. - Recenzje gamedeka
Marcin rzecze

Ostatnio w sieci pojawiły się cztery nowe recenzje gamedeka: "Zabaweczki. Błyski" zrecenzował Montinek na łamach portalu Nowej Fantastyki, NessunDorm zrecenzował "Granicę rzeczywistości" oraz opisał swoje wrażenia dotyczące "Sprzedawców lokomotyw" na łamach portalu Elizjon, zaś na łamach Biblionetki kocio zrecenzował znowu tom pierwszy. Miłej lektury.

29.06.2011 r. - Patrząc wstecz
Marcin rzecze

Byłem na Festiwalu w Nidzicy. Oto, co robiłem:

17 czerwca, piątek, 20.00 - wernisarz Krzysztofa Krawca - przeprowadziłem prezentację pt. "Obsesje Krzysztofa Krawca"

17 czerwca, piątek, 21.00 - prowadziłem koncert muzyki elektronicznej Roberta Letkiewicza (płyta "Spaceport", niektóre utwory inspirowane światem GamedecVerse, inne - ilustracjami Krzysztofa Chalika, który także był obecny na imprezie)

18 czerwca, sobota, 13.00 - wygłosiłem prelekcję pt. "Taoizm w Gwiezdnych Wojnach"

19 czerwca, niedziela, 11.30 - wygłosiłem prelekcję pt. "Komunikacja przyszłości"

Festiwal jak zwykle był bardzo udany, goście znakomici, atmosfera nomen omen nieziemska. Czekamy na następną Nidzicę :).

Następnie odwiedziłem Wrocławskie Dni Fantastyki.

Oto, co robiłem:

25 czerwca, sobota, 11.00 - prelekcja pt. "Komunikacja przyszłości"

25 czerwca, sobota, 20.00 - spotkanie autorskie, które prowadziła niezawodna Klaudia "Foka" Heintze.

Wrocławskie dni zawsze są bardzo udane, spotkanie wyszło świetnie, pozdrawiam Wrocławian, Klaudię i przyjaciół: Kasię "Joe_cool", Lu oraz Mariusza "Nexusa" Krawczyka.

06.05.2011 r. - Białystok - Fanstok
Marcin rzecze

Jutro, czyli siódmego maja, odwiedzę Białystok i wezmę udział w imprezie Fanstok. Oto plan działań:

13.00 Papier w starciu z tranzystorem – Rafał Kosik, Katarzyna Kosik, Marcin Przybyłek - dyskusja panelowa o współczesnych mediach.

14.30 Kłopot z istnieniem – Marcin Przybyłek - prelekcja o współczesnych teoriach fizycznych

16.00 Najnowsze techniki tworzenia efektów specjalnych w filmach – Stanisław Mąderek - na Staszka zawsze warto pójść ;)

18.15 Gamedec jako kreacja – Marcin Przybyłek - opowieść o gamedeku i wszystkim, co wokół niego powstało i powstaje.

Zapraszam :)

21.04.2011 r. - Zamiast życzeń
Marcin rzecze

Jednym z pierwszych komiksów zza wielkiej wody, jakie dane mi było oglądać (nie znałem wtedy angielskiego), był, kupiony w Wielkiej Brytanii przez mojego ojca, „Man-God”, do którego scenariusz napisał Roy Thomas, a rysunkami zajęli się Rich Buckler i Tony DeZuniga. Mój rodzic kupił wtedy także inny komiks, „Doc Savage”, ale, niestety, nie mogę w sieci znaleźć właściwej okładki, a egzemplarza już nie posiadam. Było to naprawdę dawno temu. Miałem wtedy 7-9 lat. PRL’owska rzeczywistość od strony estetycznej była szara i dość smutna. Komiksy były zachwycające: okładki barwne, lśniące, grafiki fantastyczne, chociaż w środku czarno-białe. I ten zapach… Jako posiadacz takich dzieł byłem królem w towarzystwie. Obiekty te były tak pożądane przez moich rówieśników, że dwóch z nich, walcząc o „Man-God’a”, rozerwało go do połowy. Zdaje się, że nie byłem wtedy zadowolony… Pamiętam swoją fascynację nie tylko graficzną stroną obrazkowej opowieści, ale także samym konceptem człowieka boga. Jest w nim jakaś sprzeczność, a jednocześnie spójność, to jakby dwie krople Ying i Yang tańczyły w tym pojęciu i raz je rozrywały, raz spajały. Idea oczywiście nie jest nowa. Już starożytni mówili o herosach – pół ludziach pół bogach, przekazy mitologiczne pełne są ludzi bogów, wśród których znany chrześcijanom Chrystus jest tylko jednym z wielu. Mam wrażenie, że człowiek na swojej drodze do samodoskonalenia szuka nie tylko ścieżek, które umożliwią mu stanie się dobrym człowiekiem, ale także sięgnięcie po coś dalej. Wszak homo sapiens nie jest jakimś ostatecznym szczytem ewolucyjnym, prawda? Być może dlatego w VI tomie gamedeka, do którego powoli się przymierzam, Ranowie podobni Torkilowi uzyskują to miano – ludzi bogów. Czy w ostatecznym akcie wniebowstąpią? Niektórzy – tak. Czy uzyskawszy wszechwiedzę zechcą pomagać ludziom? O, to będzie zależało od ich silnej woli. Mam wrażenie, że gdy jakiś byt uzyskuje wszechwiedzę – umiera. Być może dlatego bogowie czasami mają ochotę stawać się ludźmi. To powoduje, że się rozwijają. 

Man-God

14.04.2011 r. - Nagroda im. Janusza Zajdla

Zapraszamy do zgłaszania nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla - swoje typy na najlepsze polskie powieści i opowiadania ubiegłego roku można nadsyłać do 15 czerwca. Szczegółowe zasady znajdziecie tutaj.
 
Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej z dwóch kategorii (powieść i opowiadanie), wydanych w zeszłym roku. Utwory, które zbiorą najwięcej głosów, znajdą się na liście nominacji do Nagrody. Swój głos należy nadesłać do 15 czerwca 2011 r. pocztą elektroniczną na adres:

zajdel@fandom.art.pl

Przypominamy, że w roku 2010 ukazała się książka "Gamedec: Zabaweczki. Sztorm" Marcina Przybyłka oraz jego opowiadanie "Aquila Aquila" w antologii "Jedenaście pazurów".

 

10.03.2011 r. - Gamedecon 2011
Marcin rzecze

W Paradoksie (ul. Jezierskiego 3/5, Warszawa), 19 marca o godzinie 18.00 odbędzie się Gamedecon, czyli skromna impreza podsumowująca lata pracy nad sagą o gamedeku. Wszyscy zainteresowani niech czują się zaproszeni :).

Pozdrawiam, Marcin Przybyłek.

07.03.2011 r. - Recenzje Jedenastu pazurów
Marcin rzecze

„Na uwagę zasługuje opowiadanie Marcina Przybyłka Aquila, Aquila, w którym bardzo wyraźnie czuć klimat science fiction i gier komputerowych, które zapewnia całkiem niezłą rozrywkę i dobrze odwzorowuje kocią naturę. Mam jednak wrażenie, że tekst ten swoją konwencją za bardzo odróżnia się od reszty i lekko do zbioru nie pasuje.”… „„Aquila, Aquila” Przybyłka jest natomiast typowym opowiadaniem sf umieszczonym w realiach Warhammera 40,000, a jedynymi kotami są w nim członkowie elitarnego oddziału Kosmicznych Marines, którzy zostali wysłani na jedną z planet z misją odzyskania dawnego reliktu. I choć najbardziej typowe (i prawdopodobnie trafiające jedynie do fanów takich historii) w świetle pozostałych prezentuje się zaskakująco dobrze.”… „ Dużo pisaniny, szczególnie u Przybyłka tylko po to żeby opowiedzieć w gruncie rzeczy prostą historię, z której tak naprawdę nic nie wynika, bardzo umiejętnie potrafiło zniechęcić.”… „Zbiór zawiera zarówno opowiadania ciekawe, do jakich z pewnością wrócę (Aquila, Aquila czy NIETAK), jak i takie, które nie wyróżniają się niczym szczególnym”…

Uzbierało się już trochę recenzji antologii „11 pazurów”, a co recenzent to opinia :). Ciekawych odsyłam do działu książki

11 pazurów

08.02.2011 r. - Wieści z pola bitwy
Marcin rzecze

Najwyższy czas donieść, że V tom gamedeka, "Gamedec: Czas silnych istot" został napisany i obecnie jest poddawany drugiej bezlitosnej autorskiej redakcji. Za miesiąc - dwa, trafi do wydawnictwa, a wtedy dalsze losy książki będą już poza moim polem wpływu. Tom opowiada o zdarzeniach, które mają miejsce niemal sto cykli po przygodach opisanych w części IV. Pozycja ta stanowić będzie pojedynczą opowieść, nie trzeba więc będzie czekać na drugą część. Nie znaczy to oczywiście, że przygody Torkila się kończą, o nie, niedługo zabiorę się za odsłonę VI. Objętość woluminu będzie nieco większa niż książki "Gamedec: Zabaweczki. Błyski". Mam nadzieję, że historia przypadnie Wam do gustu. 

Czas silnych istot

02.02.2011 r. - Wystartował Sfinks
Marcin rzecze

Sfinks wystartował. Głosować na ulubioną książkę można do 30 maja. Oto notka organizatora tej nagrody: Przypominamy, że do nagrody startują utwory polskie i zagraniczne, opublikowane po raz pierwszy w 2010 roku. Jedynie w kategorii Książka Roku dopuszczone są wznowienia, zbiory opowiadań i antologie. W każdej kategorii można zagłosować na 1-3 utwory, głosy są równoważne. Każdy może oddać 1 głos, w głosowaniu będą weryfikowane IP komputerów i adresów e-mailowych, z których wysłano głosy. Głosy zlicza kapituła Nagrody, ogłoszenie zwycięzców nastąpi w trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, czyli 18 czerwca br.

Jeśli ktoś nie pamięta, jaka moja książka została opublikowana w 2010 roku, przypominam: "Gamedec: Zabaweczki. Sztorm". :)

Głosuje się zaś tutaj.

 

Sfinks

31.01.2011 r. - Zawodowiec w zawodowym opakowaniu
Marcin rzecze

W pobieralni można znaleźć bardzo ciekawą rzecz: prezentację multimedialną zawierającą opis gamedekowej tetralogii, mój biogram, recenzje z dobrych portali oraz opowiadanie "Zawodowiec" z pierwszego tomu. Wszystko przy tonach muzyki Roberta Letkiewicza. Miłego odbioru.

Prezentacja multimedialna

31.01.2011 r. - Tomasz Bilewicz maluje GamedecVerse
Marcin rzecze

Internetowy chochlik usunął informację o tym, że w pobieralni jest dostępna nowa tapeta, tym razem autorstwa Tomasza Bilewicza. Miłego oglądania.

Spaceport

04.01.2011 r. - Gamedec w Lightspeed
Marcin rzecze

Marcin Jakubowski, autor ilustracji Gamedec City, udziela wywiadu na łamach portalu Lightspeed. Portal ten ustawił w headzie fragment obrazu Marcina. Gratulujemy :)

03.01.2011 r. - Płyta Roberta Letkiewicza!
Marcin rzecze

Płytę Roberta Letkiewicza "GamedecVerse" można już ściągać z Pobieralni. Zróżnicowane klimaty, wielobarwne brzmienia, słowem szeroki wachlarz wyobrażeń i emocji. Miłego słuchania :).

GamedecVerse

23.12.2010 r. - Zimowe przesilenie
Marcin rzecze

W czasie zimowego przesilenia, czasu, gdy słońce umiera po czym trwa martwe przez trzy dni by wreszcie zmartwychwstać (dni zaczynają się wydłużać), zwierzęta pono zaczynają mówić ludzkim głosem, z czego wynika, że ludzie szczekają tudzież muczą. Jednym słowem świat staje na głowie. Pójdźmy tym śladem i wyobraźmy sobie Ziemię jako jedną z wielu kolonii Imperium Drogi (ci, którzy czytali gamedeka, wiedzą, o co chodzi). Ponieważ osiedliliśmy się na niej niepodzieleni na narody, traktujemy ją, nomen omen, globalnie. W dodatku po raz pierwszy była przez kolonistów zobaczona "do góry nogami" więc widzimy ją jak na obrazku poniżej. W takim przypadku grudniowe przesilenie staje się letnie: upał, długie dni, rozkoszne kąpiele w oceanie (osiedliliśmy się w okolicach Afryki południowej, przepraszam, północnej według nowego podziału ;)). Czego sobie życzymy? Żeby skracające się dni były tak pogodne, jak te, które się wydłużały, oraz, żeby mieszkańcom półkuli południowej (Europy) przyrastało słońca tak radośnie, jak nam przez ostatnich sto osiemdziesiąt dób... Dobrego Nowego Roku :).

Ziemia

21.12.2010 r. - Leanne
Marcin rzecze

Na łamach portalu FutuShare wystartował sieciowy komiks "Leanne", który jest pierwszym oficjalnym spin-offem sagi o gamedeku. Główną bohaterką jest diginetka stworzona przez znanego czytelnikom opowieści o Torkilu złodzieja i geniusza muzycznego, Aristona Borgię. Autorem grafik jest Krzysztof Chalik, scenariusz stworzyłem wraz ze Zbigniewem Szatkowskim, muzykę skomponował Robert Letkiewicz. On też zajął się animacją. "Leanne" jest prawdopodobnie pierwszym sieciowym komiksem, który zawiera animacje i jest ilustrowany muzyką. Plansze będą się ukazywać sukcesywnie, mniej więcej raz na dwa tygodnie, aż do ukończenia projektu. 

 

Leanne

21.12.2010 r. - Wywiad w Games Fanatic
Marcin rzecze

Na łamach portalu Games Fanatic został opublikowany pierwszy wywiad dotyczący Gamedec Board Game. Mirosław "Tycjan" Gucwa rozmawia z Janem Madejskim i ze mną. Miłej lektury :).

 

GBG Ben Tow

06.12.2010 r. - Gamedec Board Game
Marcin rzecze

Od ponad roku trwają prace nad grą planszową osadzoną w świecie stworzonym w sadze „Gamedec”. Gra przeznaczona będzie dla 1-6 osób. Gracze wcielą się w gamedeków (zostało stworzonych 5 postaci męskich i 5 kobiecych), których zadaniem będzie wyśledzenie zagrażającej sieci grupy hakerów. Uczestnicy będą mogli odwiedzić 8 światów sensorycznych (Twisted & Perverted, Deep Past World, Paradise Beach, Brahma, Speed Demons, Dream Space, Happy Hunting Grounds, Crying Guns), realium oraz cztery korporacje (Zoenet Labs, Pharma Nanolabs, Mobillenium, Novatronics). Będą wykonywać misje, dzięki którym zdobędą poszlaki zbliżające do rozwiązania zagadki, wykonywać akcje związane z miejscem pobytu postaci, kupować ekwipunek od korporacji i wchodzić w różnorakie interakcje z innymi graczami. Zwycięzca może być tylko jeden, jednak mechanika gry uwzględnia także porażkę wszystkich graczy. Twórcą mechaniki i konceptu gry jest Jan Madejski. Graficzną stroną projektu zajmują się Tomasz Maroński oraz Łukasz „Ortheza” Matuszek, muzykę dołączoną do gry komponują Zbigniew Szatkowski oraz Robert Letkiewicz, patronem, krytykiem i modyfikatorem projektu jestem oczywiście ja :). Prace są w końcowej fazie testów i modyfikacji. Gra, oprócz dynamicznej, dającej wiele możliwości strategicznego planowania, rozgrywki, oferować będzie nowatorskie rozwiązania, które na razie pozostają tajemnicą. Załączam robocze szkice produkcyjne Tomasza Marońskiego (świat Deep Past World) oraz Łukasza "Orthezy" Matuszka (jedna z postaci gry, Angela Baal).


Deep Past World

 

Angela Baal

30.11.2010 r. - Morning Over Warsaw City
Marcin rzecze

Zbigniew Szatkowski, kompozytor, członek zespołu rockowego Votum, skomponował płytę „Morning over Warsaw City”, ilustrującą wydarzenia opisane w mojej sadze. Płytę można ściągnąć w pobieralni, a wkrótce także na stronie www.GamedecVerse.com. Zachęcam do słuchania utworów po kolei i zapętlenia odtwarzania…

 

Morning Over Warsaw City

22.11.2010 r. - Wywiad w Katedrze
Marcin rzecze

Na łamach portalu Katedra rozmawia ze mną Beata Kajtanowska. Zainteresowanych zapraszam do lektury :). 

09.11.2010 r. - AntyRadio 15.05
Marcin rzecze

Jutro w AntyRadiu o 15.05 rozpocznę rozmowę o gamedeku z Tomaszem Kasprzykiem. Zainteresowanych zapraszam do radioodbiorników :).

06.11.2010 r. - Falkon
Marcin rzecze

Wkrótce odwiedzę Falkon. Oto plan zajęć:

Sobota:

11.00 - 12.00 - sala 019 - prelekcja "Nie ma nas"

13.00 - 14.00 - sala 018 - spotkanie autorskie.

Zainteresowanych zapraszam :).

06.11.2010 r. - Aquila, Aquila
Marcin rzecze

W antologii "Jedenaście pazurów" wydanej przez SuperNOWĄ można znaleźć moje opowiadanie "Aquila, Aquila". Rzecz się dzieje w uniwersum Warhammera 40 000. Miłej lektury :)

Jedenaście pazurów

26.10.2010 r. - Ann Sokolowsky w sieci!
Marcin rzecze

Ann Sokolowsky robi karierę. Na stronie Saby Horan można obejrzeć skiny do gry Second Life. Jednym z nich jest znana nam Anna. Autorka uwzględniła nawet jej wygląd w realium, czyli motomba typu Doom. Gratulujemy Sabie udanego portretu i mamy nadzieję, że, poszukując inspiracji sięgnie jeszcze nie raz do sagi o gamedeku.

 

Ann Sokolowsky

23.10.2010 r. - Mega recenzja w gram.pl
Marcin rzecze

Trashka z portalu gram.pl zrobiła coś niezwykłego. Zrecenzowała wszystkie cztery części sagi o gamedeku, niejako w jednym ciągu. Powstała z tego pokaźnych rozmiarów analiza rozpisana na cztery teksty: "Gracze przyszłości", "Bestia i anielice", "Jeden, ale w trzech osobach", oraz "I świat zadrżał w posadach". Oczywiście zapraszam do lektury. Warto :).

06.10.2010 r. - Sklep!
Marcin rzecze

Mam chyba dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby bezstresowo nabyć moje książki (również "Antyporadnik"), koszulki, wisiorki, plakaty... Ruszył internetowy sklep, który będzie się zajmował sprzedażą tych skarbów. Jeśli zerkniecie na menu po lewej stronie, zobaczycie, że tuż nad linkiem "Blog" pojawił się nowy. Zapraszam :)

31.08.2010 r. - Nowa recenzja "Sztormu"
Marcin rzecze

Tym razem napisana przez Beatę Kajtanowską na łamach portalu Katedra. "[...]„Zabaweczki” skłaniają do zastanowienia. Nie tylko z powodu dość „grubej” warstwy popularnonaukowej (tajniki funkcjonowania pamięci, granice wydolności organizmu – to tylko niektóre zagadnienia poruszane przez autora), sfabularyzowanej w całkiem satysfakcjonujący sposób, bez moralizowania i dydaktyzmu. Powieść robi wrażenie także z powodów socjologicznych: przedstawia świat, w którym dochodzi do fundamentalnej zmiany: rząd dusz przejmują wielkie koncerny.[...]"

Zapraszam do lektury :)

29.08.2010 r. - Recenzja "Sztormu"
Marcin rzecze

Sir Alexander nie kazał długo czekać na drugą część recenzji. Na łamach Gildii dzieli się wrażeniami po lekturze IV tomu przygód Torkila: "[...]„Zabaweczki” to subcykl będący przykładem sci-fi niemal totalnego, immersyjnego: czytelnik od samego początku jest tutaj rzucony w nowy, bardzo skomplikowany świat najeżony rozmaitymi, niezwykle wyrafinowanymi zależnościami. Skojarzenia z prozą Dukaja są jak najbardziej na miejscu, choć Przybyłek ku zbliżonemu celowi kroczy inną drogą, bardziej umiarkowaną i zdatną do kontemplacji dla każdego niemal czytelnika. W rzeczy samej „Sztorm”, jak i wcześniejsze „Błyski”, a w mniejszym stopniu także „Sprzedawców lokomotyw”, określić można mianem science fiction środka: nie jest to typowa „przygodówka”, w której warstwa sci-fi jest jedynie cienkim, rwącym się na brzegach płaszczykiem, ale nie jest także fantastyką w wersji hard. Jest to zarazem przykład jednego z tych kompromisów pomiędzy treścią a formą, które mają pełne prawo się spodobać.[...]"

Miłej lektury :).

24.08.2010 r. - Pierwsza część wywiadu
Marcin rzecze

Na łamach strony sieci Matras można przeczytać pierwszą cześć wywiadu, jaki przeprowadziła ze mną Ewa Toczyska. Miłej lektury :).

22.08.2010 r. - Recenzja "Błysków"
Marcin rzecze

Sir Alexander zrecenzował na łamach Gilddi "Błyski", czyli trzeci tom sagi o gamedeku: "[...]Tym razem Przybyłek poszedł na całość i oferuje nam kompleksową wizję świata przyszłości, pod względem rozmachu i zacięcia porównywalną nawet z jedynymi w swoim rodzaju wizjami Dukaja. „Zabaweczki. Błyski” wcale jednak nie są próbą naśladowania stylu Dukaja – Przybyłek poszedł swoją drogą i efekty jego twórczości sprawiają, że ręce same się składają do oklasków.[...]"

Miłej lektury :)

 

11.08.2010 r. - Tricon
Marcin rzecze

Odwiedzę tak zwany Tricon. Oto plan działań:

1. Panel "I stworzyłem go na swoje podobieństwo" - czwartek, 18.00-19.00

2. "Cele finalne" - piątek, 11.00-12.00

3. "How to make presentations?" - piątek, 12.00-13.00

4. Panel "Terraformowanie fandomu - o tworzeniu środowisk fanowskich wokół twórców" - piątek, 15.00-16.00

5. "Miłość i seks - jak wykreować prawdziwe emocje" - sobota, 17.00-18.00

Zainteresowanych zapraszam :).

27.07.2010 r. - Czeska okładka „Sprzedawców lokomotyw”
Marcin rzecze

Wydawnictwo Laser-Books ujawniło okładkę do drugiego tomu sagi o gamedeku. Autorem ilustracji jest Marcin Jakubowski. Gratulujemy autorowi :)

 

26.07.2010 r. - Nowa recenzja "Sztormu"
Marcin rzecze

Jakub Nowak opublikował na swojej stronie recenzję IV tomu sagi o gamedeku.

[...] Lubię prozę Marcina Przybyłka za to, że większość rzeczy okazuje się być czymś 'znacznie bardziej [tu wstaw odpowiedni przymiotnik:]'. Wydawałoby się, że połączenie treści filozoficznych, spójnej technologicznie i socjologicznie wizji świata, wysokiego tempa, wątków miłosnych (w ostatniej części śladowych) oraz solidnej dawki przemyśleń i o czasach naszych, musi zaowocować niestrawnym misz-maszem. Tak się jednak nie stało. I za to należy się najwięcej pochwał dla autora - za tak rzadką dziś równowagę pomiędzy rozrywką a głębszą treścią.[...]

Miłej lektury :)

 

 

21.07.2010 r. - Avangarda
Marcin rzecze

Będę uczestniczył w warszawskiej Avangardzie. Oto plan zajęć:

Piątek

12.00 - "Filozofia Matrixa" - sala Lit 2
13.00 - "Historia obrazów GamedecVerse" - sala Lit 2
15.00 - "Taoizm w Gwiezdnych Wojnach" - sala Lit 2
20.00 - "Muzyka GamedecVerse" - sala Lit 2

Sobota

16.00 - Spotkanie autorskie - sala Lit 1

Zapraszam :).

 

19.07.2010 r. - Dwie recenzje
Marcin rzecze

Pojawiły się nowe dwie recenzje IV tomu gamedeka. Jedną, na łamach portalu Poltergeist, napisał Bartosz "Zicocu" Szczyżański, a drugą, na łamach Kawerny - Tixon. Zapraszam do lektury :).

16.07.2010 r. - Zjazd Twórców Gier
Marcin rzecze

W tę sobotę odwiedzę Gdańsk i wezmę udział w Zjeździe Twórców Gier. O 12.00 wygłoszę prelekcję "Gamedec i gry", a o 18.00 wezmę udział w panelu dyskusyjnym pt. "Teraz Polska?" Zapraszam :).

05.07.2010 r. - Druga recenzja "Sztormu"!
Marcin rzecze

Po pierwszej, znakomitej recenzji IV tomu gamedeka, którą napisał Jakub Winiarski, na łamach Wirtualnej Polski pojawiła się druga, autorstwa Rafała Śliwiaka. Oto fragment:

"W tle szybkiej, wielowątkowej akcji powieści, dominuje motyw wielkiej manipulacji i mistyfikacji. Nic nie jest takie, jakim się wam wydaje – przekonuje nas Przybyłek [...]. Wciąż błąkacie się w krainie ułudy, bo oszukują was nie tylko wasze zmysły, nawyki w postrzeganiu czy stereotypowe myślenie, ale również rządy, media i wielkie korporacje."

Miłej lektury :)

 

26.06.2010 r. - We Wrocławiu
Marcin rzecze

W ten weekend jestem na sposób wirtualny na Wrocławskich Dniach Fantastyki. Moja prelekcja "Filozofia Matrixa" była wyświetlana wczoraj (w piątek) o godzinie 21.00, a prezentacja "Tao Gwiezdnych Wojen" zostanie przedstawiona dzisiaj, o godzinie 17.00 w bloku Gwiezdnych Wojen. Oczywiście zapraszam :).

28.05.2010 r. - Nowa Strefa, nowy Świat, nowy Gamedec
Marcin rzecze

Witajcie miłośnicy fantastyki, a zwłaszcza miłośnicy gamedeka. W związku ze zbliżającą się premierą IV tomu sagi (7 czerwca 2010), zespół webmasterowo-developerski w osobach Marcina „wiesniaka” Sierżanta, Mariusza „Lafcadia” Klimka oraz Łukasza „Ixolite’a” Andrzejowskiego przygotował dla Was niespodzianki. Marcin i Mariusz zmienili „silnik” www.GamedecZone.com, dzięki czemu strona jest lepsza i szybsza. Wprowadzili kilka zmian graficznych, oraz, co mnie osobiście bardzo cieszy, stworzyli blog wewnątrz strony (jeśli spojrzycie na menu, zobaczycie odpowiedni link), gdzie, obiecuję, będę regularnie umieszczał wpisy. Kończy się tułaczka po gildii i CDA. Wracam do macierzy, czyli do Strefy Gamedeka.

Przez ostatnich kilka miesięcy Marcin Jakubowski, znakomity polski grafik, współpracował ze mną nad kolejną ilustracją do gamedecverse. Prezentujemy ją poniżej. W pobieralni możecie ściągnąć tapety.

 

Na koniec - potężny deser, a nawet dwa. Łukasz „Ixolite” Andrzejowski stworzył nową stronę www.Gamedecverse.com. Jeśli klikniecie na banner nad wiadomościami, albo w link nad menu, zobaczycie jego dzieło. Strona służy promocji Gamedecverse: prezentuję wizję świata, ma zachęcać do lektury sagi o gamedeku i objaśnia niuanse spotu reklamowego, który, we względnej tajemnicy, był tworzony przez prawie rok, przez kogo, dowiecie się z napisów końcowych. Jeśli chcecie go zobaczyć, zerknijcie poniżej, lub zajrzycie na gamedecverse.com, skąd może być pobrany…

23.04.2010 r. - Oficjalna data wydania

Wydawnictwo SuperNOWA ogłosiło ostateczną datę wydania IV tomu sagi o gamedeku. „Gamedec: Zabaweczki. Sztorm” pojawi się na półkach księgarskich 7 czerwca. Trzymajmy kciuki.

Gamedec: Zabaweczki. Sztorm 

20.04.2010 r. - Rycerze Okrągłego Spodka
Marcin rzecze

W ten weekend odwiedzę Białystok i będę uczestniczył w imprezie „Rycerze Okrągłego Spodka”. Będą tam również Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz i Witold Jabłoński, więc towarzystwo będzie dobre. Moje spotkanie autorskie odbędzie się o godzinie 14.00 w sobotę. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :). Program całej imprezy można zobaczyć tu.

31.03.2010 r. - Pierwsza recenzja Sztormu!
Marcin rzecze

W kwietniowym numerze Nowej Fantastyki pojawiła się pierwsza oficjalna recenzja IV tomu sagi o gamedeku. Autorem jest Jakub Winiarski. Oto fragmenty:

[...] Od bycia gierczanym detektywem w stylu chandlerowskiego, zawsze nieco zdemolowanego wewnętrznie Marlowa, do bycia opanowanym, zabójczo skutecznym Ranem, superżołnierzem [...] - taką drogę pokonał Torkil Aymore, bohater cyklu Marcina Przybyłka. Cały zaś cykl przeszedł drogę od cyberpunkowego, wypełnionego fajerwerkami wyobraźni, gadżetami i znakomitymi poczuciem humoru tomu pierwszego, do iście space operowego, niezwykle miejscami podniosłego, refleksyjnego i gorzkiego "sztormu" w tomie ostatnim. Nie ma się czemu dziwić, dzieło pisane kilka lat musiało dojrzeć. Na szczęście metamorfoza wyszła tylko na dobre. Wszystko pozostało spójne: droga, na której zmienił się opisywany przez Przybyłka świat, a jego bohaterowie stali się doskonalsi, jest prosta i konsekwentna. [...] "Gamedec: Zabaweczki. Sztorm" to błyskotliwe i emocjonujące domknięcie wszystkich wątków i wyjaśnienie tajemnic, kryjących się za hasłami Mobillenium, Bestia, Way Dao. Ale nie tylko. To także, w stopniu większym niż w poprzednich tomach, wykład na temat życia, świata i rządzących nimi praw. [...] Nawet najzagorzalsi fani stylu polegającego na dialogowych bitwach a la "Fundacja" przetykanych jedynie uwagami w rodzaju kontynuuj albo Mów dalej, nie są dziś skorzy do wysłuchiwania pouczeń i przyswajania mądrości. Chyba że zaskakują one, mobilizują w najwyższym stopniu inteligencję czytającego i łączą się z brawurowo prowadzoną narracją. Przybyłek zrobił wiele, żeby zaskoczyć i zmobilizować, a narracja jest dynamiczna. [...]

Książka, a sądząc z treści tekstu także cały cykl, uzyskały maksymalną notę, czyli sześć "prostokątów". Wypada spełnić toast :-).

24.03.2010 r. - Pyrkon
Marcin rzecze

Będę na Pyrkonie, już za dwa dni. Oto plan gry:

Piątek

17.00 - "Jak powstawały wizualizacje gamedecverse" - sala literacka 1,
20.00 - spotkanie autorskie - sala literacka 1,

Sobota

15.00 - "A mury runą" - panel dyskusyjny
19.00 - "Taoizm w Gwiezdnych Wojnach" - sala multimedialna,

Niedziela

10.00 - "Filozofia Matrixa" - sala literacka 1

Wszystkich zainteresowanych zapraszam :-).

01.03.2010 r. - Blogowe informacje
Marcin rzecze

Przpominam, że bardzo aktywnie działam na blogu znajdującym się w dominium CD Action. Zainaugurowałem też obecność na blogu Andrzeja "Generała" Sawickiego "EGM w Sosie Własnym Unrated". Zapraszam do lektury :-).

09.02.2010 r. - Wywiad
Marcin rzecze

Spotkał mnie nie lada zaszczyt, bo zdecydował się ze mną porozmawiać sam Jakub Winiarski, i wywiad ten zamieścił na swojej stronie "Literatura jest sexy". Zapraszam do lektury :-).

29.01.2010 r. - Nowy felieton
Marcin rzecze

W najnowszym numerze Nowej Fantastyki można przeczytać mój felieton "O samorealizacji". Miłej lektury :-).

17.01.2010 r. - Wywiad w Fahrenheicie
Marcin rzecze

W najnowszym numerze Fahrenheita pojawił się wywiad ze mną, przeprowadzony przez Mariusza Klimka. Zapraszam do lektury :-).

21.12.2009 r. - Zamiast życzeń
Marcin rzecze

Widziałem kiedyś film "Chłopiec z pistoletem", a może ". z rewolwerem"? Opowiadał o malcu, który marzył o wodnym pistolecie - zabawce, który to obiekt leżał na wystawie pewnego sklepu. Niestety, był poza zasięgiem finansowym głównego bohatera. Dziadek, czy może stryjek chłopca dał mu specyficzny prezent, który, na pierwszy rzut oka, mógł zrekompensować tęsknotę. Był to prawdziwy rewolwer, metalowy. Gdy chłopiec wkładał go za spodenki, materiał ledwo wytrzymywał obciążenie. Nestor przekonywał podopiecznego, że ten ma w przyszłości do wykonania wielkie zadanie: zamordować jakiegoś straszliwego wroga rodziny w akcie wendety. Oczywiście zanim to zrobi, musi podrosnąć, ale broń, która została mu darowana, będzie mu przypominać o honorowym obowiązku. Chłopiec słuchał starego mężczyzny w milczeniu, zapewniał, że wszystko rozumie, oraz że honor rodziny zostanie ocalony. Dość ponura to wizja: obciążać kilkulatka obowiązkiem zastrzelenia nieznanego człowieka, bo rzekomo tamten jest zły i jakiś "honor" każe tak postąpić. Nie pamiętam, jak historia toczy się dalej, wiem jednak, że ostatnia scena filmu pokazuje rozradowanego małego bohatera, biegnącego w stronę kolegów z wymarzonym wodnym pistoletem w ręce (o metalowym ani słychu). Obraz sugeruje, że prawdziwy rewolwer gdzieś się zapodział, a wendeta została anulowana - albo przez chłopca, przez przypadek, wybór, zapomnienie, nieważne. Ważne, że film pokazuje piękno człowieczeństwa: chłopiec nie chciał prawdziwej broni. Nie bchciał strzelać stalowymi nabojami. Chciał się bawić wodną, kolorową zabawką.

Patrząc podczas ostatnich zakupów na półkę, gdzie barwiły się przeróżne automaty i karabiny, pomyślałem, że dobrze by było, gdyby te zabawki na zawsze uwięziły ideę wojny, żeby ludzie już tylko w wojnę się bawili, nie urzeczywistniając jej "metalowej" formy.

Byłoby to piękne - i wciąż ludzkie.

Świątecznie pozdrawiam

Marcin Przybyłek

03.12.2009 r. - Będę na Nordconie
Marcin rzecze

Już dzisiaj wystartował Nordcon 2009. Będę tam obecny od jutra. Oto plan działań:

Piątek

21:00 VISUALIUM MINOR
Marcin Przybyłek - Mechanizmy obrony osobowości
Mówi się o nich: "kłamstwa, które pozwalają żyć". Mechanizmy te działają bez udziału naszej świadomości i utrzymują nasza wysoka samoocenę i niezłe samopoczucie. Ale za pewna cenę. Jaka to cena? Dowiecie się na prelekcji.

Sobota

10:00 ORATORIUM MINOR
Marcin Przybyłek - Konkurs gamedekowy

16:30 ORATORIUM
Marcin Przybyłek - Szokujące eksperymenty psychologiczne
Jak się zachowa statystyczny człowiek w nietypowej sytuacji? Czy robie cos dlatego, że taki jestem, czy dlatego, że taka jest sytuacja? Czy po wygłoszeniu sprzecznej z moimi poglądami prelekcji zmieni poglądy? Czy po rozmowie o starych ludziach zacznę sie garbić?

18:30 ORATORIUM MINOR
Marcin Przybyłek
Spotkanie literackie połączone z projekcja filmu reklamowego promującego cykl o Gamedeku.

Zapraszam :-)

02.12.2009 r. - Zaproszenie dla grafika
Marcin rzecze

"Grafik poszukiwany", chciałoby się napisać. Głęboko wierzę w kreacje atakujące różne zmysły. Ja zajmuję się słowami. Chętnie powitałbym współpracę z grafikiem / graficzką o dojrzałym warsztacie, który / która, tak jak ja, porwany/a pasją tworzenia gamedecverse, tworzyłby / tworzyłaby sceny i pejzaże tego świata, nie licząc przy tym na natychmiastowe zyski (w pracy pisarza tego typu gratyfikacje są bardzo, bardzo oddalone w czasie). Szukam kogoś, kto chciałby współtworzyć gamedecverse od strony plastycznej. Jeśli miałeś / miałaś od dawna ochotę się zgłosić, teraz jest właściwy czas. Kliknij "kontakt" i skontaktuj się :-).

16.11.2009 r. - Figurka
Marcin rzecze

Nieoficjalnie wiadomo, że amatorsko zajmuję się malowaniem figurek do świata Warhammer 40 000. Z wielkim zaskoczeniem i przyjemnością przyjąłem wieść, że zdjęcie mojego Space Marine'a, delikatnej konwersji figurki sprzedawanej przez Forge World, zagościło na froncie prestiżowego forum Modelwork.pl. Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia wszystkich fotografii tutaj :-).

12.11.2009 r. - Będę na Falkonie
Marcin rzecze

Od tego piątku zagoszczę na Falkonie. Dwie prelekcje plus pokaz filmu. Zapraszam :-).

30.10.2009 r. - Felieton w NF
Marcin rzecze

W najnowszej Nowej Fantastyce można przeczytać mój felieton "Serce maszyny" o uczuciach w mechanicznych mózgach. Dość ciekawy. Miłej lektury :-).

21.10.2009 r. - Portykon
Marcin rzecze

W tę sobotę będę na Portykonie w Sosnowcu. Oto oficjalny program:

Sobota,

13.00 - 14.00, Sala prelekcyjna nr 1 - Szokujące eksperymenty psychologiczne

18.00 - 19.00, Sala prelekcyjna nr 1 - Spotkanie autorskie połączony z projekcją reklamowego spotu

20.00 - 21.00, sala konkursowa nr 1 - konkurs gamedekowy

21.00 - 22.00, Sala prelekcyjna nr 1 - Mechanizmy obrony osobowości

Zapraszam :).

19.10.2009 r. - V Tom
Marcin rzecze

Intensywnie pracuję nad piątym tomem, warto więc poinformować, jaki jest jego roboczy tytuł i zamieścić pierwszą, nieoficjalną, propozycję okładki. Tytuł brzmi "Gamedec. Czas silnych istot". A okładkę możecie obejrzeć poniżej. Autorem ilustracji jest Marcin Jakubowski.

 

 

13.10.2009 r. - Dni Fantastyki w Płocku
Marcin rzecze

W tę sobotę, 17.10.2009, odwiedzę Płock, konkretnie Młodzieżowy Dom Kultury na ulicy Tumskiej 9. W ramach Płockich Dni Fantastyki wezmę udział w spotkaniu autorskim, na którym pokażę spot promujący prozę o gamedeku, opowiem, jak film był robiony, oraz przedstawię prelekcję o mowie ciała i różnicach w komunikacji męskiej i kobiecej. Zapraszam :-).

13.10.2009 r. - Termin
Marcin rzecze

Wydawnictwo SuperNOWA ogłosiło nowy termin wydania "Sztormu": luty 2010. Miejmy nadzieję, że fani i fanki wytrzymają.

08.09.2009 r. - Zmiana bloga
Marcin rzecze

Gildia, choć portal zacny, nie spełniła moich oczekiwań co do jakości blogowego serwisu, dlatego postanowiłem się przenieść. Odtąd moje wynurzenia można przeczytać tu http://forum.cdaction.pl/blog/marcin_przybylek. Miłej lektury :-)

07.09.2009 r. - Felieton w Nowej Fantastyce
Marcin rzecze

W najnowszym numerze Nowej Fantastyki można przeczytać mój felieton "Filozofia Matrixa". Miłej lektury :-).

22.08.2009 r. - Pracowity Polcon
Marcin rzecze

Będę na Polconie. Oto plan działań:

Piątek

12.00 - 13.00, sala 358 (aula) - Panel razem z Andrzejem Sawickim: Gry komputerowe jako nowy rodzaj sztuki

16.00 - 17.00, sala 38 - Psychologia głębi

Czym jest psychologia głębi i jaki ma związek z literaturą / filmem s-f? Czy pojęcie archetypu należy traktować poważnie i jakie ma ono powiązanie z symbolem? Czy nasze sny ujawniają archetypowe treści? Czym jest archetyp: domniemaną psychiczną strukturą czy czymś więcej? Jaki może mieć związek psychologia głębi z mechaniką kwantową i czy rzeczywiście jest psychologią?

17.00 - 18.00, sala 358 (aula) - Kosmici na Ziemi

Wydaje się, że idea wizyty obcych na naszej planecie w zamierzchłych czasach jest przebrzmiała i niemodna jak Daniken. To takie naiwne: "przybyli kosmici, pomogli małpoludom stać się ludźmi i odlecieli". Śmiać się z tego pomysłu czy nie? A może przyjrzeć się bliżej? Skąd wziął się używany na całej Ziemi podział godzin na 60 minut, a doby na dwa dwunastogodzinne okresy? Dlaczego liczba 12 jest tak istotna? Dlaczego królowie nosili korony i komu przyszło do głowy, że złoto jest cenne? Skąd wzięła się idea piekła i jakie poznanie czekało na rajskim drzewie?

19.00 - 21.00, sala 358 (aula) - Spotkanie autorskie i ostatni przedpremierowy pokaz spotu promującego gamedekową tetralogię (prowadzi Klaudia "Foka" Heintze)

Sobota

16.00 - 17.00, sala 38 - Tożsamość narracyjna (teoria Dana Mc'Adamsa)

Jakie lubisz oglądać filmy? Które książki są dla Ciebie najważniejsze? Wymień melodie, bez których nie możesz żyć. Jak myślisz, czy mają jakiś związek z tym, kim jesteś?, z odpowiedzią na pytanie, czym jest Twoja tożsamość? O kim pisze twórca tworząc powieść? O czym snuje opowieść w przychodni lekarskiej pacjentka innej pacjentce, gdy czekają na przyjęcie przez lekarza? Gdzie i jak jest skonstruowana nasza tożsamość?

18.00 - 19.00, sala 362 (konkursowa) - Konkurs gamedekowy

Coś dla prawdziwych fanów przygód Torkila. Pytania będą bardzo interesujące. ; ).

Niedziela

12.00 - 13.00, sala 38 - Typologia Junga

Karol Gustaw Jung opracował bardzo interesującą typologię w oparciu o cztery funkcje psychiczne: percepcję, intuicję, myślenie i czucie. Efekt jest zaskakujący, bo w oparciu tę typologię łatwiej można zrozumieć, dlaczego dany autor pisze tak, a nie inaczej, oraz dlaczego niektórzy czytelnicy kłócą się oceniając jakiś utwór. Kto ma rację i jak różnice w konstrukcji typu wpływają na rozbieżności w ocenach? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Marcin Przybyłek, autor opowieści o gamedeku.

Zapraszam :)

03.08.2009 r. - Nasza okładka
Marcin rzecze

Najnowsza Nowa Fantastyka szczyci się bardzo ładną okładką, dziełem Tomka Marońskiego, naszą własnością, przedstawiającą Skymoura typu Archangel. Ta sama postać zdobi czwarty tom gamedeka. Cieszymy się razem z Wami :-).

25.06.2009 r. - Garść informacji
Marcin rzecze

Przepraszam za chwilową nieobecność. Miałem tyle spraw i zadań, że brakowało czasu dosłownie na wszystko. Ten news będzie niejako zbiorczy.

1. Myślę, że jeszcze dzisiaj można kupić Nową Fantastykę zawierającą mój felieton "Refleksja":

2. Natomiast najprawdopodobniej jutro dostępny będzie następny numer tego pisma, w którym znajdziecie artykuł mojego autorstwa pt. "Mózg i rzeczywistość"

 3. W Fahrenheicie pojawiła się jakiś czas temu znakomita recenzja "Błysków" autorstwa Mariusza Klimka: Rozpisując akcję w ten sposób, autor nie wrzuca czytelnika w skrajnie odmienną rzeczywistość. Zaczynał cykl od bardzo znajomego świata s-f, co często było mu wypominane, ale dopiero na etapie trzeciego tomu widać, jak bardzo było to zamierzone. Nie startował od współczesności, przez co uniknął dodatkowego kryterium oceny, jakim jest wymóg większego realizmu i dokładności w prezentowaniu technologii. Zamiast tego wystartował od wersji przyszłości, która jest znana wszystkim: trochę cyberpunkowej, trochę zanurzonej w grach komputerowych, przyszłości zbudowanej w gruncie rzeczy na znajomości literackich konwencji. Idąc dalej, dodawał powoli kolejne pomysły. Realizuje swój zamysł z niemałym rozmachem; czytelnik, mając w pamięci wcześniejsze wydarzenia, opisy społeczności, aspekty codziennego życia i otrzymując kolejne informacje na kolejnych stronach, tylko rozszerza swoje widzenie gamedeczanego uniwersum. Autor woli w płynny sposób wprowadzać swojego czytelnika, zamiast uciekać się do metody, w której ten od razu jest wrzucony w skrajnie odmienny świat, z nowym językiem, masą neologizmów i przemian społecznych. Woli rozpisać zmiany, które do tego doprowadziły, a nie tylko pokazać ich efekt.

4. Film promocyjny o gamedeku został ukończony. Wygląda znakomicie i brzmi także wspaniale, ale internauci będą go mogli zobaczyć dopiero we wrześniu, w dniu premiery IV gamedeka. Jednak będzie kilka okazji, by go zobaczyć przed tym terminem. Pierwszy pokaz odbył się na Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, następny odbędzie się podczas Zahconu, kolejny przy okazji Avangardy, a ostatni przedpremierowy - na Polconie.

5. Oczywiście byłem na Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Atmosfera była wspaniała, jak zwykle, mimo deszczowej pogody. Nidzica to perła na mapie polskich zjazdów miłośników fantastyki, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Wygłosiłem tam bardzo dobrze przyjętą prezentację na temat malarstwa Tomka Marońskiego (był na niej obecny sam Robert Silverberg wraz z małżonką), pokazałem film o gamedeku i wygłosiłem razem z T. Marońskim spicz jak był robiony (R. Silverberg i jego żona także byli obecni i bardzo docenili naszą produkcję), miałem prelekcję o tożsamości narracyjnej. Spotkałem się z przyjaciółmi i dobrze spędziłem czas.

6. W ten weekend będę w Toruniu na Zahconie. Oto plan działań:

Piątek, 19.00, aula - spotkanie autorskie i prezentacja filmu
Sobota, 9.30, sala prelekcyjna - prelekcja o tożsamości narracyjnej
Sobota, 11.30, sala prelekcyjna - prelekcja o grach przyszłości

7. W przyszły weekend będę uczestniczył w znakomicie się zapowiadającej warszawskiej Avangardzie. Oto mój plan:

Piątek, 16.00, sala LIT 2 - prelekcja o typologii jungowskiej: jak różne "typy" piszą tudzież czytają
Sobota, 13.00, sala LIT 1 - spotkanie autorskie (dwugodzinne) i prezentacja filmu
Sobota, 21.00, sala LIT 1 - prelekcja o jungowskiej psychologii głębi

Zapraszam :-)

29.04.2009 r. - Felieton w Nowej Fantastyce
Marcin rzecze

Zainteresowani zapewne się ucieszą, że w najnowszej NF pojawił się mój felieton pt. "Wymiar wyżej". Miłej lektury :-)

29.04.2009 r. - Rzeka wywiadów
Marcin rzecze

W książce Agnieszki Kawuli-Kubiak "Lubię być fantastą" można przeczytać wywiady z następującymi autorami sf - fantasy: Andrzej Ziemiański, Mieszko Zagańczyk, Milena Wójtowicz, Marcin Wroński, Sebastian Uznański, Wojciech Szyda, Jacek Sobota, Piotr Rogoża, Michał Protasiuk, Andrzej Pilipiuk, Jacek Piekara, Romuald Pawlak, Łukasz Orbitowski, Konrad T. Lewandowski, Maja Lidia Kossakowska, Jacek Lech Komuda, Jarosław Grzędowicz, Rafał Dębski, Eugeniusz Dębski, Jakub Ćwiek. Znajduje się tam też arcyciekawy wywiad ze mną, okraszony demaskującymi wypowiedziami na przykład mojej żony. Zachęcam do lektury :-)

23.04.2009 r. - Wieści o spocie

Czekających na IV tom przygód Torkila Aymore'a ("Gamedec: Zabaweczki. Sztorm") informujemy, że prace nad spotem wrą. Główni producenci animacji, Jarosław Handrysik i Tomasz Maroński twierdzą, że do połowy maja zakończą prace. Kompozytor, Robert Letkiewicz zapewnia, że tydzień mu wystarczy, by dopasować muzykę do obrazu, zaś dźwiękowcy już przygotowują odpowiednie sample. Wszystko wskazuje na to, że do końca maja film będzie gotowy.

11.04.2009 r. - Wielkanoc
Marcin rzecze

Wzięła się oczywiście od Sumerów, najstarszej cywilizacji na Ziemi, która pojawiła się ok. 4 000 lat przed naszą erą. Sumerowie świetnie znali się na astronomii. Nowy rok obchodzili w dniu wiosennej równonocy. Gdy poprowadzimy w tym dniu oś między Ziemią i Słońcem, wskażemy gwiazdozbiór Ryb, a w zasadzie pogranicze Ryb i Wodnika. Oś ta prowadzona w tym dniu zmienia swoje położenie z roku na rok "cofając" się ku wcześniejszym znakom zodiaku. Zjawisko to nosi nazwę precesji i wywołane jest ruchem kołowym osi ziemskiej (która zatacza pełny cykl w ciągu 25 920 lat, który to czas nazywany jest rokiem platońskim). Dlatego powoli wchodzimy w erę Wodnika, a przed Rybami byliśmy w erze Barana, wcześniej zaś w erze Byka. Ery zmieniają się co 2160 lat. I Sumerowie o tym wiedzieli. Skąd się wziął złoty cielec? Było to czczenie ery byka. Skąd się wziął baranek boży? Stąd, że postać Jezusa Chrystusa kojarzona jest z erą Barana, a sam Chrystus wpisuje się w znany od tysięcy lat kult solarny. Czego zatem wypada życzyć w to święto? Przede wszystkim szczęśliwego nowego roku, oraz tego, by nadchodząca era Wodnika przyniosła ciekawe wydarzenia :-).

 

25.03.2009 r. - Pyrkon
Marcin rzecze

Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują, że mój pobyt na poznańskim Pyrkonie będzie miał trzy kluczowe wydarzenia:

Piątek, godzina 18:00, sala literacka 1 - Spotkanie autorskie

Opis:

Autor przygód Gamedeca - słynnego detektywa z wirtualnego świata wydał niedawno kolejny tom o przygodach swojego bohatera. Czym tym razem zajmuje się Torkil? No i czym zajmie się w przyszłości?

Niedziela, godzina 11:00, aula - panel: Czy fantastyka może być literaturą piękną

Edyta Rudolf, Andrzej Zimniak, Wit Szostak, Marcin Przybyłek; prowadzenie: Michał Sołtysiak

Opis:

Wychodzi dużo pozycji z fantastyki, liczne cykle i schematyzm każą się zastanawiać nad rolą marketingu i zabiegami handlowymi, a nie nad szlifowaniem warsztatu literackiego i prawdziwą sztuką słowa. Wiele z dzisiejszych książek to tzw. "miałka literatura". Wiele z nich to "frankenbooki" - stworzone z atrakcyjnych motywów, ale mało wyraziste i pozbawione większej wartości. Czy jesteśmy skazani na książki jednosezonowe, czy jest jeszcze miejsce w kulturze popularnej dla prawdziwej literackiej fantastyki.

Niedziela, godzina 13:00, sala literacka 1 - prelekcja: Chcesz zmienić człowieka? Zmień sytuację!

Opis:

Autor opowieści o gamedeku podzieli się refleksjami na temat zależności naszego zachowania od sytuacji. Będzie o tym, dlaczego ktoś staje się bohaterem (na przykład literackim), czy okrutnikiem (też literackim ;)) i od czego to zależy. Duuuuża dawka fascynującej wiedzy (jak zwykle na prelekcjach tego autora ;)). Zapraszamy.

25.03.2009 r. - Informacja o spocie
Marcin rzecze

Animatorzy twierdzą, że skończą spot promujący prozę o gamedeku do końca kwietnia tego roku. To miła wiadomość, prawda? Jeśli wierzyć dźwiękowcom, że uporają się z brzmieniem w ciągu tygodnia, będziemy mieli fajny film już w pierwszej dekadzie maja!

24.03.2009 r. - Artykuł w CDA
Marcin rzecze

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem, że w ostatnim CD Action jest mój artykuł o agresji. Macie jeszcze tydzień na nabycie numeru. Miłej lektury :-).

22.03.2009 r. - Nowa tapeta
Marcin rzecze

Wiem, że się niecierpliwicie i czekacie na wydanie IV tomu gamedeka. Powiem szczerze, że ja także nie mogę się doczekać. I tak jak Wy, nic nie mogę zrobić, by termin przybliżyć. Osłódźmy więc sobie ten czas podziwiając nową ilustrację do świata Torkila. Tym razem jest to oficjalne logo gamedecverse, namalowane przez znakomitego plastyka, Marka Okonia. W pobieralni możecie ściągnąć kilka rodzajów tapet. Miłego oglądania :-)

14.03.2009 r. - Plebiscyt w Katedrze

Portal Katedra ogłosił plebiscyt na najlepszą książkę roku 2008. Wśród nominowanych znajduje się książka "Gamedec: Zabaweczki. Błyski". Zapraszamy do głosowania!

19.02.2009 r. - Recenzja w Paradoksie!

Na łamach portalu Paradox pojawiła się bardzo pochlebna recenzja "Gamedeka: Zabaweczek. Błysków" autorstwa Macieja "Kwiatosza" Kwiatka: Objętość książki (500 stron, a to dopiero połowa finalnej wersji tomu trzeciego!) na początku rodzi obawy o ślamazarność akcji, niemniej już pierwsze kilkadziesiąt stron rozwiewa te wątpliwości - akcja jest gęsta jak atmosfera wokół PZPN, nie ma zbyt wielu chwil na oddech. Dzięki sprytnemu zabiegowi, o którym nie będę się rozpisywał, Marcinowi Przybyłkowi udało się potroić ilość wydarzeń mieszczących się w przeciętnych ramach czasowych równych tym z "Gamedec: zabaweczki, błyski". Sama fabuła, a w zasadzie jej kolejne odsłony, są poprzedzielane krótkimi notkami w formie relacji z wydarzeń na Ziemi i Gai - są reporterzy śledczy, są spiski, a wszystko rozgrywa się w ramach świata, w który autor skutecznie wciąga czytelnika poprzez takie właśnie dodatkowe smaczki.

Jest to bardzo miłe wydarzenie, bo to zdaje się pierwsza recenzja gamedeka w tym portalu. Zapraszamy do lektury całego tekstu :-).

30.01.2009 r. - Felieton w Nowej Fantastyce
Marcin rzecze

W najnowszym numerze NF można przeczytać mój felieton "Kłopoty z wybitnością". Jest o tyle wyjątkowy, że ma podwójną objętość. A o tyle jest typowy, że wywraca kilka rzeczy do góry nogami ;). Zapraszam do lektury.

30.01.2009 r. - Spot
Marcin rzecze

Od jakiegoś czasu krążą informacje dotyczące spotu o gamedeku. Warto je potwierdzić. Powstaje krótki film animowany o Torkilu i jego świecie. Trwać będzie trochę ponad minutę. Skład załogi go tworzącej zmienia się, jednak stałymi producentami są Jarosław Handrysik i Tomasz Maroński. Poniżej możecie podziwiać screen z jednej z pierwszych scen. Nie ma jeszcze latających obiektów i efektów "postprodukcji".

15.01.2009 r. - Poniedziałek z TVP 2
Marcin rzecze

Jeśli oglądacie "Pytanie na śniadanie" w telewizyjnej dwójce, to w poniedziałek, o godzinie 10.10 będziecie mieli okazję zobaczyć mnie na żywo. Wraz z panem Tomkiem Sobierajskim (socjologiem), oraz prowadzącymi, panią Beatą Sadowską i panem Tomaszem Kammelem będę uczestniczył w dyskusji dotyczącej "grzechów młodych pracowników korporacji". Oczywiście z racji tego, że jestem autorem heretyckiej książki "Sprzedaż albo śmierć. Antyporadnik". Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze, czyli, że korporacje oberwą ;).

08.01.2009 r. - Zagubiona recenzja

Niejaki Valandil Falssion, na łamach portalu Game Exe popełnił 20 grudnia 2008 roku bardzo interesującą recenzję trzeciego tomu przygód Torkila. Znaleźliśmy ją dopiero dzisiaj i niniejszym o niej informujemy. Tekst jest o tyle ciekawy, że autor nie czytał wcześniejszych gamedekowych odsłon. Mimo to tytuł chwali i to mocno, zapowiadając, że przeczyta rzecz drugi raz. Świetnie!

01.01.2009 r. - Zegar
Marcin rzecze

Nowy rok zaczyna się codziennie, w każdej sekundzie przemijającego czasu. Mimo to w obowiązującym w Polsce, na początku XXI wieku, kalendarzu, momentem przełomowym jest godzina 00.00 w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Być może jest do dobry czas, by w Gamedec Zone pojawił się nowy, temporalny element. Jest to zegar odmierzający czas, uwaga, uniwersalny, czyli nie godziny, minuty i sekundy, lecz hekty, mony i cetnie. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu, a czytającym "Zabaweczki" ułatwi zorientowanie się, z jakimi miarami mają do czynienia. Miłego nowego roku :-)

23.12.2008 r. - Nowy felieton w NF
Marcin rzecze

Jest już dostępna styczniowa Nowa Fantastyka, a w niej mój felieton "Twórczość". Mam nadzieję, że się wam spodoba tak bardzo, jak mnie spodobała się zawarta w numerze doskonała recenzja "Zabaweczek. Błysków" autorstwa Jakuba Winiarskiego:

"Marcin Przybyłek po raz kolejny udowodnił, że twarda SF, pożeniona z sensacyjną fabułą i wrzucona w niemal space-operowe pejzaże, może być strzałem w dziesiątkę. "Zabaweczki. Błyski" poza galopującą fabułą, przerywaną jedynie futurystycznymi reklamami i newsami (zabieg znany z poprzednich tomów "Gamedeca"), to również, jeśli ktoś zechce, inteligentny głos w sprawie, by posłużyć się niczym hasłem tytułem książki Joela Garreau, radykalnej rewolucji. Dotyczącej oczywiście problemu, czy człowiek udoskonalony przez naukę i technikę będzie jeszcze człowiekiem? Przybyłek wirtuozersko porusza się po tym terenie, jak gdyby nad przygodami gamedeca Aymore'a nadpisywał owidiuszowe "Metamorfozy" przyszłości. Zabawa ta wychodzi mu znakomicie, widać, że tematyka kryjąca się pod pytaniem "kim jest człowiek?" to jego konik."

Panie Jakubie! Mam nadzieję, że kiedyś Pana poznam, a poznawszy, uścisnę pańską prawicę. Lepszego prezentu na te święta sam bym nie wymyślił :-)

23.12.2008 r. - Święta
Marcin rzecze

Życzyć niczego nie wypada, bo życzenia są jak zaklęcia: zmieniają rzeczywistość zgodnie z wyobrażeniem życzącego, czego może chcieć życzeń odbiorca. I galimatias się czasami we wszechświecie robi: powstaje mnóstwo światów równoległych, zgodnych z życzeniami, w których nikt mieszkać nie chce. Więc nie będzie życzeń. Za to zapewnienie, że o życzliwych myślę życzliwie, zaś jeśli ktoś jest życzliwy inaczej, to także wznoszę modły, by owinęła go miłość, a wgląd pogłębił :-). W Boże Narodzenie są imieniny Adama i Ewy, według wierzeń chrześcijańskich, pierwszych ludzi na Ziemi. Boże Narodzenie to pogańskie święto przesilenia. Dobrze w ten dzień pomyśleć. Dobrze. I pięknie. Także o następnym roku, który praktycznie zaczyna się każdego dnia, a teoretycznie 1-stycznia. Mocno Was ściskam, a wierzę, że reszta teamu Gamedec Zone w osobach Lafcadia, wiesniaka i Sieny, wzmacnia moje uściski z wyczuciem a uczuciem ;).

21.12.2008 r. - "Zabaweczki" w Radiu Lublin
Marcin rzecze

Jeśli macie ochotę posłuchać mojej rozmowy z panią redaktor Małgorzatą Żurakowską w "Okienku literackim" Radia Lublin, która to rozmowa obracała się wokół "Zabaweczek", ich pierwszej konkretnie księgi, zapraszam do pobieralni :).

20.12.2008 r. - Czat z Wirtualnej Polski

Jeśli nie widzieliście jeszcze widoeoczatu z wp z udziałem Marcina Przybyłka, nic straconego. Od dzisiaj jest dostępny w pobieralni. Miłego oglądania :)

14.12.2008 r. - Chcesz zobaczyć, jak wygląda Torkil?
Marcin rzecze

Dzisiaj kończę 40 lat. To bardzo miły moment, wreszcie człowiek nie musi się wstydzić, że ma "trzydzieści coś". Dobrze jest myśleć wstecz i wprzód, zagłębiać się w refleksji i w miarę możliwości tworzyć. Z tej okazji postanowiłem podzielić się z Wami piękną ilustracją autorstwa Marcina Jakubowskiego, przedstawiającą, w alegoryczny sposób, głównego bohatera mojej prozy, Torkila Aymore'a. Mam nadzieję, że obraz Wam się spodoba tak bardzo, jak spodobał się mnie. Warto nadmienić, że spotkał się z uznaniem w branżowych portalach, a w zachodnim CGTalku dostał nawet "fronta", czyli przez jakiś czas królował na czołowej stronie. Zapraszam do pobieralni.

Mocno pozdrawiam

Marcin Przybyłek

29.11.2008 r. - Recenzja w Valkirii

W portalu Valkiria pojawiła się bardzo dobra recenzja "Zabaweczek. Błysków" autorstwa Michała "Zolta" Sobiecha: "Uważam Zabaweczki. Błyski za naprawdę udaną kontynuację przygód Torkila Aymore'a. Myślę, że warto było na nią czekać tyle czasu, a jedynym zmartwieniem jest odliczanie czasu do wyjścia drugiej części Zabaweczek - Sztormu. Tak drodzy czytelnicy, tom został rozbity na dwie części z powodów objętościowych, a zawieszenie akcji wywołuje głód fabularny u każdego fana serii.", pisze Michał i chwała mu za to :). Zapraszamy do lektury.

29.11.2008 r. - Felieton w NF
Marcin rzecze

Na łamach miesięcznika Nowa Fantastyka pojawił się mój nowy felieton "Czcij psychopatę". Dość interesujący, jak mniemam ;). Miłej lektury :)

29.11.2008 r. - Wizyta w Pułtusku
Marcin rzecze

09.12.2008, o godzinie 11.00 spotkam się z licealistami pułtuskiego LO. Jest to o tyle ważne dla mnie wydarzenie, że odbędzie się w średniej szkole, w której miałem okazję się uczyć. Czyli jakby podróż sentymentalna. Jak ten czas płynie...

29.11.2008 r. - Artykuł w Tipsomaniaku
Marcin rzecze

I tak oto rozpoczyna się moja współpraca z magazynem CD Action. To dla mnie prawdziwa przyjemność i jakby powrót do korzeni ;). Na dobry początek będzie można przeczytać artykuł "Rzeczywistość jest grą" w Tipsomaniaku, dodanym do grudniowego numeru (który pojawi się w kioskach 02.12.2008). Miłej lektury :).

24.11.2008 r. - Recenzja w Wirtualnej Polsce
Marcin rzecze

W Wirtualnej Polsce ukazała się znakomita recenzja "Zabaweczek. Błysków" autorstwa Rafała Śliwiaka. Pisze (między innymi): Proza Przybyłka jest żywa, błyskotliwa i niesie ze sobą duży ładunek poznawczy. Łączy przygodową fabułę z osobistą refleksją. [...] W ten sposób próbuje autor zachęcić czytelników do snucia własnych przemyśleń ta temat natury i struktury rzeczywistości, ludzkich możliwości jej postrzegania, istoty człowieczeństwa, czy nieuchronności przemijania. Stara się obudzić pragnienie poznawania prawdy i chęć wymiany poglądów z innymi, a więc do autentycznego filozofowania. To sposób pisarza na wytrącenie naszego myślenia z ustalonych torów i zasianie twórczego niepokoju. Takiego niepokoju, z którego może narodzić się nowa jakość zrozumienia, przejrzenie cząstki tajemnicy świata, przekroczenie kolejnej granicy, błyski objawienia.

Trudno o lepsze podsumowanie :). Muszę jednak o czymś uprzedzić: środkowy akapit recenzji zawiera dosyć poważny spoiler, w dodatku wytłuszczony. Jeśli więc, drogi czytelniku / droga czytelniczko, nie czytałeś/łaś jeszcze "Zabaweczek. Błysków", nie kieruj tam wzroku. A poza tym zapraszam do lektury ;).

24.11.2008 r. - Beata Kajtanowska po raz trzeci :)
Marcin rzecze

W portalu Katedra ukazała się recenzja trzeciego tomu przygód Torkila, "Zabaweczki. Błyski". Autorka pisze: Należy docenić umiejętności autora do przedstawiania specjalistycznych zagadnień w sposób dostosowany do wymogów powieści fabularnej (z konieczności uproszczony) - tak, aby nie odstraszyć czytelnika, ale i nie przekroczyć granicy prawdopodobieństwa. Wszystkie kierunki rozwoju, zmiany w przyszłości, jakie przedstawia autor, są mniej lub bardziej prawdopodobne i nie nadużywają cierpliwości ani tolerancji nawet "technicznego" czytelnika. I właśnie dlatego niecierpliwie czekam na dokończenie tej historii.

Co bardzo mnie cieszy i, mam nadzieję, nie tylko mnie :). Zapraszam do lektury.

24.11.2008 r. - Wideo Czat w WP
Marcin rzecze

27.11.2008, w czwartek, na łamach portalu Wirtualna Polska, o godzinie 14.00 odbędzie się ze mną wideo czat. Jeśli macie pytania czy zarzuty, będziecie mieli okazję je wyartykułować. Wystarczy, że na tej stronie wciśniecie zielony przycisk "zadaj pytanie" i je zapiszecie. Już można to robić. Zapraszam :).

14.11.2008 r. - Będę na Falkonie
Marcin rzecze

W sobotę, 15.11.2008 odwiedzę lubelski konwent Falkon. Będę tam występował dwa razy: Prelekcja "Chcesz zmienić człowieka? Zmień sytuację!" odbędzie się o godzinie 16.00, natomiast bardzo atrakcyjny konkurs wiedzy o gamedeku rozpocznie się o 18.00. Zapraszam :).

14.11.2008 r. - Okładka do "Sztormu"

Wydawnictwo SuperNOWA pokazało, jak będzie wyglądać okładka do drugiej księgi "Zabaweczek". Ładna, prawda? Autorem ilustracji jest Tomek Maroński.

25.10.2008 r. - Recenzja w Gildii
Marcin rzecze

Na łamach portalu "Nowa Gildia" pojawiła się recenzja książki "Gamedec: Zabaweczki. Błyski". Autorem artykułu jest Wojciech Kobza. Oto, co, między innymi, pisze:
"Światy przedstawione w "Zabaweczkach. Błyskach" są o wiele bardziej rzeczywiste niż te w poprzednich częściach, być może sprawił to rozwój wydarzeń, które wciągnęły głównego bohatera. Mamy teraz dość ciekawy przekrój społeczeństwa, od najbogatszych obywateli po najbiedniejszych. Również widoczne są teraz machinacje wielkich korporacji. I oczywiście piękne kobiety w prawdziwych oraz metalowych ciałach, otaczające Torkila zewsząd. Chyba nie znalazłem w tej książce brzydkiej kobiety, a przynajmniej żadnej sobie nie przypominam. Ci czytelnicy, którzy liznęli trochę Cyberpunka i książek Richarda Morgana o Takeshim Kovacsie, poczują się jak u siebie w domu. Nie twierdzę w żadnym wypadku, że "Gamedec" jest kalką tych pozycji. Raczej duchowym bratem." Sama prawda ;). Zapraszam do lektury.

25.10.2008 r. - Felieton w NF
Marcin rzecze

W najnowszym numerze Nowej Fantastyki można przeczytać mój felieton domykający tematykę z dwóch poprzednich. Tytuł: "Cztery wymiary". Intrygujące, nieprawdaż?

21.10.2008 r. - Pierwsza recenzja!
Marcin rzecze

"Co w powieści jest najlepsze? Myślę, że ogromne brawa należą się dla Przybyłka za narrację - zarówno ze strony kompozycyjnej, jak i językowej. Postacią opowiadającą jest oczywiście Tori i to samo w sobie można uznać za zaletę, gdyż gierczany detektyw nie stracił nic ze swego "pazura". Wciąż jest to szalenie charakterystyczna postać, ze swoimi ciętymi ripostami, ciekawymi przemyśleniami, ostrym językiem i - co nieodłączne - wadami. Skarćcie mnie za moje kulinarne porównania, ale rzeczywistość przedstawiana przez Torkila jest słodko-kwaśna - trochę zwariowana, czasami przyjemna, często mniej, jednakże zawsze interesująca. Nie wyobrażacie sobie, jak mnie korci, żeby wyjawić Wam jedną z największych tajemnic książki, która czyni narrację wręcz doskonałą - ale wybaczcie, musicie wierzyć na słowo: "jest świetnie.", pisze w recenzji "Gamedeka: Zabaweczek. Błysków" Bartosz 'Zicocu' Szczyżański na łamach portalu Poltergeist wystawiając tym samym świetną ocenę pierwszej księdze drugiego tomu przygód gamedeka. Zapraszam do lektury :).

15.10.2008 r. - Prezent od Gamedec Zone

19 września miała miejsce premiera książki "Gamedec: Zabaweczki. Błyski". Na drugą księgę "Zabaweczek" pt.: "Gamedec: Zabaweczki. Sztorm" czytelnicy będą musieli poczekać do stycznia / lutego 2009. Aby umilić ten okres, Gamedec Zone postanowiło sprezentować fanom piękny obraz autorstwa Tomasza Marońskiego, utalentowanego autora wielu okładek i ilustracji. Obraz ma tytuł "Archangel Skymour" (ci, którzy czytali "Błyski", wiedzą, o co chodzi) i, tak jak przedtem "Warsaw City", jest owocem intensywnej współpracy Marcina Przybyłka (który czepiał się każdego szczegółu) i cierpliwego artysty. Dzieło zostało namalowane w wielkim sekrecie jeszcze przed wakacjami. Do dzisiejszego dnia zostało uhonorowane nagrodą Srebrnej Galerii portalu Max 3D, umieszczone zostało także na froncie prestiżowego portalu IT'S ART. Tomku, gratulacje! Obraz można pobrać w różnych rozdzielczościach w pobieralni. Zapraszamy :).

06.10.2008 r. - Reaktywacja bloga!
Marcin rzecze

Po pewnym czasie zawieszenia postanowiłem uaktywnić blog. Znajdziecie tam dwa ciekawe (jak sądzę) wpisy. Jeden z nich objaśnia naukową stronę "Zabaweczek", a drugi odkrywa pewną ważną tajemnicę... Miłej lektury :).

26.09.2008 r. - Beata Kajtanowska po raz drugi :)
Marcin rzecze

Nie kryję radości, że tak zacny portal jak Katedra (i tak miłe forum, jak Zaginiona Biblioteka) zauważyły istnienie gamedeka. Tym bardziej mi miło, że recenzentka, Beata Kajtanowska, także drugą opowieść o gamedeku ("Sprzedawcy lokomotyw") oceniła wysoko. Zapraszam do lektury :).

20.09.2008 r. - Premiera i recenzja!

Dzisiaj jest wielki dzień. Praca nad III tomem przygód gamedeka trwała ponad dwa lata. Jeśli dodać do tego rok współpracy z SuperNOWĄ, wysiłek Danuty Górskiej, Mirka Kowalskiego, Marzeny Kłos, którzy mieli odwagę zanurzyć się w 1000 stronicowej opowieści, mamy trzy lata zmagań. Owoc tej pracy można od dzisiaj nabyć w księgarniach, a konkretnie... połowę pomarańczy, czyli księgę I, pt. "Gamedec: Zabaweczki. Błyski". (Księga druga, "Gamedec: Zabaweczki. Sztorm", w tej chwili opracowywana, pojawi się na półkach na początku przyszłego roku).

Świętujmy więc i pijmy zdrowie autora!

29.08.2008 r. - Nowy felieton
Marcin rzecze

W najnowszym numerze Nowej Fantastyki znajdziecie drugi felieton z cyklu "Rzeczy Oczy Wiste". Tym razem na temat oryginalności. Miłej lektury :).

12.08.2008 r. - Premiera, prapremiera i Polcon
Marcin rzecze

Wiecie już, że III tom opowieści o gamedeku zostanie podzielony na dwie księgi. Nie będą to jednak "Zabaweczki I" i "Zabaweczki II", lecz "Zabaweczki. Błyski" i "Zabaweczki. Sztorm". Pierwsza trafi na półki księgarskie dziewiętnastego września, zaś prapremiera odbędzie się na tegorocznym Polconie, na którym, za co przepraszam przyjaciół i organizatorów, niestety, nie będę obecny. Obejrzyjcie książeczkę, zaciągnijcie się jej zapachem, a poczujecie, że duchem jestem z Wami.

24.07.2008 r. - Pierwszy felieton
Marcin rzecze

W Nowej Fantastyce rusza cykl felietonów mojego autorstwa "Rzeczy oczy wiste". Pierwszy, pt. "Poczucie winy" można już przeczytać w najnowszym numerze. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu, choć jak zwykle, jest kontrowersyjny. A im dalej, tym będzie ciekawiej :).

15.07.2008 r. - Zwycięzca otrzymał nagrodę!
Marcin rzecze

Właśnie otrzymaliśmy zdjęcie, które zrobił sobie Piotr Topczyłko, zwycięzca konkursu GAMEDECVERSE. Jak widzicie, tablet, który dzierży jest prawdziwy, zwycięzca jest prawdziwy i nasza radość też jest prawdziwa. Piotrze, pozdrawiamy :).

08.07.2008 r. - Wieści z placu boju
Marcin rzecze

To już pewne: trzecia odsłona przygód Torkila ukaże się nie w jednym tomie, ale w dwóch, podzielonych zgodnie z wewnętrznym podziałem na księgi. Pierwsza książka będzie nosiła tytuł "Gamedec. Zabaweczki I", a druga "Gamedec. Zabaweczki II." Tomów należy szukać na półkach księgarskich we wrześniu i w grudniu. Ilustrację do woluminu numer dwa wykonał Tomasz Maroński. Piękna :).

01.07.2008 r. - Będę na Avangardzie
Marcin rzecze

W tę sobotę, 5 lipca 2008, w ramach warszawskiego konwentu Avangarda poprowadzę o godzinie 18.00 spotkanie z Andrzejem Zimniakiem. Tematem będzie jego książka "Jak NIE zginie ludzkość". Zaraz potem, o 19.00, wygłoszę prelekcję "Wolna wola? Dobre sobie!". Wszystkich zainteresowanych oczywiście zapraszam :).

30.06.2008 r. - KONKURS GAMEDECVERSE ROZSTRZYGNIĘTY!

Jest 30 czerwca. To znaczy, że właśnie dzisiaj zapadł werdykt co do wygranej w konkursie graficznym "Gamedecverse". Komisja dyskutowała długo i zawzięcie, a po dyskusjach uznała, że przyzna tylko JEDNĄ, PIERWSZĄ NAGRODĘ. Zwycięzca zasłużył się następującymi cechami: czytał gamedeka, to widać i czuć w jego pracach, ma oryginalne podejście do tematu, jest obdarzony poczuciem humoru, a ponadto, jak to zaznaczył Marcin Przybyłek, ma zdolności prekognitywne, co widać w jednej z czterech przesłanych przez niego prac, nie powiemy, w której.

Tak, już można składać gratulacje PIOTROWI TOPCZYŁKOWI z Ełku! Piotr wygrał tablet graficzny Wacom Intuos 3 A6 Wide, który jutro wyślemy pocztą (Piotrze, zrób sobie zdjęcie z nagrodą i prześlij mailem (kliknij "kontakt" w menu), zamieścimy je na łamach Gamedec Zone).

Niniejszym team gamedeka w składzie: Norbert Dąbrowski, Mariusz "Nexus" Krawczyk i Marcin Przybyłek, składają Ci gratulacje!


Poniżej możecie podziwiać prace Piotra, a wkrótce będzie można je pobrać w wyższych rozdzielczościach w Pobieralni.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcy!

Zaś tym, którzy nie mieli odwagi wystartować możemy jedynie powiedzieć:

30.06.2008 r. - Mamy angielską stronę!

Od tej pory osoby, które nie rozumieją polskiej mowy, mogą ze strony powitalnej wejść w "The Official Gamedec Website". Enjoy ;).

25.06.2008 r. - Wrocławskie Dni Fantastyki

Będę tam oczywiście i po wygłoszeniu prelekcji "Wolna wola - dobre sobie!" (w sobotę o godzinie 13.00), porozmawiam z Andrzejem Sawickim w ramach spotkania autorskiego (ze mną ;)) - też w sobotę, o godzinie 19.00. Wszystkich zainteresowanych zapraszam. MP

25.06.2008 r. - Koniec konkursu!

20.06.2008 był terminem nadsyłania prac na konkurs "Gamedecverse". Komisja ogląda już prace i cmoka z ukontentowaniem . Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 30.06.2008. Trzymajcie (za siebie) kciuki!

13.06.2008 r. - Nidzica

Trwa XV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy. Marcin Przybyłek też tam będzie, a prelekcję "Wolna wola - dobre sobie!" wygłosi o 13.00 w niedzielę, 15.06.2008. Wystąpienie, zgodnie z tradycją, będzie miało na celu wywrócenie do góry nogami pewnych utartych pojęć. Tylko dla osób z mocnymi nerwami. Zapraszamy ;).

31.05.2008 r. - Ostatnie 20 dni konkursu

Przypominamy o konkursie gamedecverse (regulamin powyżej). Pamiętajcie: termin nadsyłania prac upływa 20 czerwca. A nagrody już czekają... Powodzenia! :)

28.05.2008 r. - Jak NIE zginie ludzkość

Prezentacja najnowszej książki Andrzeja Zimniaka pod powyższym tytułem, połączona z dyskusją o perspektywach rozwoju ludzkości, odbędzie się dn. 10.06.2008 r. (we wtorek) o godzinie 18.00 w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Spotkanie, które organizuje Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, poprowadzi Marcin Przybyłek. Co człowiek może, a co zechce zrobić z własnym ciałem, czy dzień apokalipsy jest blisko, co oznacza kosmoformowanie ludzi, jaki jest cel rozwoju cywilizacji - tego wszystkiego dowiesz się, przychodząc na spotkanie i stając się na godzinę futurologiem. Zapraszamy :).

28.05.2008 r. - Spotkanie autorskie w Pułtusku

Czwartego czerwca (w środę) o godzinie 17.00, w Pułtusku, rodzinnym mieście Marcina Przybyłka odbędzie się bardzo ważne, bo mocno osobiste, spotkanie autorskie. Będzie miało miejsce w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela (ul. Słowackiego 6). Rozmowę będzie prowadził red. Lech Chybowski. Będzie mowa o gamedekach, o Antyporadniku i o planach autora. Wszystkich zainteresowanych oczywiście absolutnie zapraszamy :).

23.05.2008 r. - Jest forum!

Po wielu próbach, błędach, chwilach rozpaczy i uniesienia, nasz wspaniały administrator, Haven, umieścił forum na nowocześniejszej platformie i tu można bić brawo. Niestety, uciekły mu wszystkie avatary, więc trzeba je wgrać na nowo i tu brawa bić nie będziemy. Pociechą jest to, że forum jest dużo fajniejsze, a i konieczność zmiany obrazka może być stymulacją do rozwojowych zmian...

13.05.2008 r. - Przybyłek w Lajfczacie!

Wiadomość z ostatniej chwili: dzisiaj, między godziną 18.00 i 19.00 gościem telewizji internetowej lajfczat będzie Marcin Przybyłek. Rozmowa dotyczyć ma głównie książki "Sprzedaż albo śmierć?! Antyporadnik", ale być może i o gamedeku padnie kilka zdań. Na przykład: kiedy pojawi się wreszcie III część?

06.05.2008 r. - Wielka dyskusja

Marcin Przybyłek rozpoczął wielką dyskusję dookoła dziecięciopunktu nazwanego "Dekalogiem miłośnika fantastyki". Dyskusje toczą się na pięciu forach jednocześnie: w Zaginionej Bibliotece, w Fahrenheicie, na forum Science Fiction, Nowej Fantastyki i KGB. Dyskusje są zażarte, czasami przechodzą w spory. Jedno jest ważne. Mówi się o tym i chyba dobrze, bo warto :). Zapraszamy do udziału w rozmowach :).

06.05.2008 r. - O forum

Bardzo przepraszamy za zawieszenie działalności forum. Wielki Administrator chciał przenieść je na nowocześniejszą platformę (miała to być błyskawiczna operacja), ale jak to zwykle bywa, coś w cyberprzestrzeni zaszwankowało. Forum Gamedec Zone wkrótce zostanie przywrócone - na nowej, bądź na starej platformie. Za utrudnienia jeszcze raz przepraszamy :).

01.05.2008 r. - Ile zarabiają polscy pisarze?

To tytuł artykułu Michała Świecha z Gazety Wyborczej. Jesteście zainteresowani? Zapraszamy do lektury, zwłaszcza, że znajdziecie tam wypowiedzi znanego i lubianego Witka Jabłońskiego (twórcy cyklu Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer, SuperNOWA), no i oczywiście naszego Marcina Przybyłka ;).

28.04.2008 r. - Nowy artykuł Marcina Przybyłka

Tym razem w najnowszym Czasie Fantastyki można przeczytać tekst p.t. "Business future". Rzecz traktuje o (paranoidalnych, o czym lojalnie uprzedza) przewidywaniach autora co do tego, jak biznesmeńska brać może się rozwijać w niedalekiej przyszłości... Mocny tekst. Zapraszamy :).

23.04.2008 r. - O grach w Pulsie Biznesu

Jeśli jesteście zainteresowani, jak granie w gry komputerowe może pomóc w prowadzeniu biznesu i zarządzaniu sobą (tak, sobą ), zajrzyjcie do poniedziałkowego dodatku Pulsu Biznesu "Teleinformatyka" (przedtem trzeba się zalogować). Pisze o tym Wojciech Chmielarz, pomaga mu Marcin Przybyłek, a i głos znanego i lubianego Norberta Dąbrowskiego można tam znaleźć!

22.04.2008 r. - Jest okładka do nowego gamedeka!

Wiemy już, jak będzie wyglądała okładka do książki "Gamedec. Zabaweczki", trzeciego tomu sagi o gamedeku! Wielkie brawa należą się autorom, czyli panu Marcinowi Trojanowskiemu i grafikowi odpowiedzialnemu za layout, Tomaszowi Piorunowskiemu. Taka okładka może oznaczać tylko jedno: dużą sprzedaż :). Teraz pozostaje już tylko czekać na książeczkę...

12.04.2008 r. - Przybyłek w Tok FM

Jeśli wszystko pójdzie dobrze (czyli jeśli piękny pan dziennikarz potwierdzi termin), będzie można posłuchać Marcina Przybyłka w radiu Tok FM w niedzielę 13.04.2008, między godziną 15.00 i 17.00. Rozmowa będzie dotyczyła głównie książki "Sprzedaż albo śmierć. Antyporadnik", ale zahaczy też o gamedeka. Zapraszamy do rek... przepraszam, do radioodbiorników :)

09.04.2008 r. - Marcin Przybyłek w TVN 24

Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć Samego Szefa na żywo, dzisiaj, o godzinie 20.20 lub 23.00 (informacja od dziennikarza) powinien się pojawić w telewizji TVN 24 w programie traktującym o potencjalnych zagrożeniach, jakie czyhają na ludzki ród. Prawdopodobnie z piętnastominutowej rozmowy pozostanie piętnaście sekund, ale za to będzie można obejrzeć gabinet Autora, hm, hm... :)

09.04.2008 r. - Recenzja "Antyporadnika!"

Właśnie natrafiliśmy w sieci na znakomitą recenzję książki Marcina Przybyłka "Sprzedaż albo śmierć?! Antyporadnik". Tekst jest o tyle ciekawy, że napisany przez prawdziwego wyjadacza sprzedażowego, który pochłonął bardzo wiele książek, do których autor "Antyporadnika" odnosi się z niejaką... rezerwą. Tym bardziej cieszy, że opinia jest pozytywna i nacechowana jakże potrzebną refleksją. Zachęcamy do lektury :)

07.04.2008 r. - Jeszcze raz Grzeszkiewicz

Pamiętacie news o komiksie Daniela Grzeszkiewicza pt. "Dziwny sen Spielberga" inspirowanym tekstem Marcina Przybyłka "Rzeczy Oczy Wiste"? W portalu Nowa Gildia możecie przeczytać całość. Warto :)

01.04.2008 r. - Jest czeski gamedec!

Z przyjemnością informujemy, że w czeskich księgarniach pojawił się I tom opowieści o gamedeku. To wielki dzień i miła chwila zarówno dla autora, jak i dla czeskich czytelników. Pozdrawiamy Was, sąsiedzi! Miłej lektury! A Marcinowi Przybyłkowi proponujemy, żeby zrobił sobie drinka... oczywiście Danielsa :)

27.03.2008 r. - Opowiadanie Marcina Przybyłka w SFFiH

W najnowszym numerze Science Fiction, Fantasy i Horror znajdziecie opowiadanie Marcina Przybyłka pt. "Infigen". Autor zaznacza, że mimo podobieństwa nomenklaturowego (termin "infigen" używany jest także w książce "Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw"), nie jest to historia o gamedeku. To raczej tekst z obszaru rzeczywistości równoległych do świata Torkila. I jest nieco bardziej... no, sami zobaczycie. Oczywiście zachęcamy do lektury :)

26.03.2008 r. - Przybyłek w Pulsie Biznesu!

W dzisiejszym numerze Pulsu Biznesu znajdziecie obszerny reportaż "Dilbert po polsku", związany z najnowszą książką Marcina Przybyłka "Sprzedaż albo Śmierć. Antyporadnik". Jeśli nie udało Wam się kupić gazety z wielkim zdjęciem na dwie strony, tutaj znajdziecie treść tekstu.

25.03.2008 r. - Okładka do czeskiego gamedeka

Lidstvo je na sklonku dvaadvacátého století rozděleno na ty, co zijí v realitě a ty, co si vybrali raději sít. Tak brzmi pierwsze zdanie zapowiedzi czeskiego wydania książki Marcina Przybyłka "Gamedec. Granica rzeczywistości", którą w kwietniu opublikuje oficyna Laser Books. Okładka wygląda tak:

 
Nam bardzo się podoba. A Wam?

28.02.2008 r. - Oficjalna strona Antyporadnika!

Powstała oficjalna strona internetowa książki Marcina Przybyłka "Sprzedaż albo śmierć. Antyporadnik". Wszystkich zainteresowanych dyskusją na temat tej wybuchowej pozycji zapraszamy na forum Antyporadnika. Wreszcie powstało w sieci miejsce, gdzie można mówić PRAWDĘ o tym, co się dzieje w firmach i dlaczego. Nie przegapmy takiej okazji!

08.02.2008 r. - Aldiss o Marońskim :)

Na stronie zacnego wydawnictwa Solaris można przeczytać list Briana Aldissa skierowany do polskich czytelników. Autor dzieli się w nim impresjami dotyczącymi książki "Non-stop". Pozwalamy sobie zacytować fragment dotyczący okładki do polskiego wydania:

"Polska okładka jest uderzająco odmienna. To grafika komputerowa genialnego rysownika, Tomasza Marońskiego: widać na niej wnętrze statku (spójrzcie na okładkę). Akcja rozgrywa się wewnątrz. Na tej wspaniałej ilustracji Tomasz uchwycił moment, kiedy Complain przypadkowo otwiera osłonę i widzi ze zdumieniem Prawdziwy Świat, wielką planetę i jej księżyc. Otrzymał właśnie cały kosmos! Rzeczywistość wdarła się do jego świata. To kulminacyjny moment, w którym staje twarzą w twarz z czymś wielkim.

"Nic wielkiego. Drobna rzecz - twarz Vyann opromieniona słońcem" ... Jeszcze dziś pamiętam moment, gdy pisałem te słowa.

Dla mnie właśnie było to coś wielkiego. Doznałem wstrząsu. Ilustracja Marońskiego - jak to określić? - przeobraziła mnie. Troski, jakich doznawałem w dzieciństwie, odgradzały mnie od czegoś, wybudowały ochronny mur w mojej psychice. A teraz wszystko wróciło. Nie musiałem już za nic przepraszać. Byłem wolny. Spłynęło na mnie zrozumienie: dlaczego ta scena w książce była tak potrzebna, choć skrywała swą prawdziwą naturę. Dzięki tej ilustracji Marońskiego odzyskałem jakąś część samego siebie. To tylko słowa na papierze, ale szok, objawienie, radość, jakich doznałem, nie dają się ująć w słowach."

Skomentujemy krótko: brawo, Tomku! Nie trzeba chyba dodawać, że Tomek to "nasz człowiek", to znaczy częściowo "nasz", sukces wszak ma wielu ojców :) Niemniej to właśnie on stworzył wizję Warsaw City i ustawił konkursową poprzeczkę tak niezmiernie wysoko...

08.02.2008 r. - Nowy wywiad z Marcinem Przybyłkiem

Na łamach Czasu Fantastyki pojawił się wywiad z autorem opowieści o gamedeku (i "Antyporadnika" ;)), który przeprowadziła Agnieszka Kawula (Szef podpowiada, że to fragment dużo obszerniejszego wywiadu, który prawdopodobnie także się kiedyś ukaże, ale nie w piśmie lecz w książce - razem z innymi wywiadami tej zdolnej dziennikarki). Oczywiście zachęcamy do lektury i jak zwykle ostrzegamy - niektóre tezy są mocne...

07.02.2008 r. - ZMIANY W REGULAMINIE KONKURSU

Po konsultacjach prawniczych (dziękujemy Bartoszowi Lechowi Grykowskiemu, nie dość, że biegłemu w sprawach prawa, to jeszcze autorowi interesującej powieści "Piąty anioł") postanowiliśmy zmienić nieco regulamin konkursu "Gamedecverse". Zmiany są wyłącznie natury prawnej - to te sprawy zazwyczaj pisane drobnym drukiem ;) Nagrody, tematyka i terminy pozostają bez zmian. Mamy nadzieję, że ta drobna korekta tylko pobudzi twórczo potencjalnych uczestników ;)

31.01.2008 r. - KONKURS GRAFICZNY "GAMEDECVERSE"!

Gamedec Zone ogłasza konkurs graficzny "Gamedecverse" i zaprasza do udziału zarówno profesjonalistów jak i amatorów! Czekają atrakcyjne nagrody! Zainteresowanych zapraszamy do lektury regulaminu :)

10.01.2008 r. - Przybyłek w Radiu Kraków

Na stronie Radia Kraków można posłuchać bardzo ciekawego wywiadu, jakiego udzielił Marcin Przybyłek Marcinowi Baniakowi podczas ostatniego Polconu. Zapraszamy :)

04.01.2008 r. - Daniel Grzeszkiewicz według Oczu Rzeczy Wistych

Webmaster oświadczył niedawno, że Gamedec Zone w nowej odsłonie (o starej lepiej nie wspominać) skończyło dwa lata. Wypadałoby w związku z tym coś napisać, ale jeszcze lepiej pokazać. Oto do Samego Szefa dotarł wreszcie katalog wystawy konkursowej 18 Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi:

 

Znajduje się w nim wielce interesujący komiks autorstwa Daniela Grzeszkiewicza pt. "Dziwny sen Spielberga". Na końcu widnieje adnotacja: <i>Niniejszy komiks został zainspirowany tekstem Marcina Przybyłka pt. "Rzeczy Oczy Wiste" zamieszczonym w Nowej Fantastyce nr 7/2007 (wyd. Prószyński Media Sp. z.o.o.)</i>. I istotnie, obrazkowa opowieść o wilku, który przyśnił się Stephenowi nosi wyraźne znamiona inspiracji i to fajnej, twórczej, zabawnej. Marcinowi nie udało się jeszcze nawiązać kontaktu z panem Grzeszkiewiczem i osobiście mu podziękować, nie uzyskał też zgody na pokazanie komiksu w całości, zamieszczamy więc tylko dwa zdjęcia pojedynczych kadrów:

Autorowi komiksu gratulujemy pierwszej nagrody w kategorii profesjonalistów, a Przybyłkowi życzymy więcej takich inspiracji :)

23.12.2007 r. - Wigilia i Nowy rok

To drugie (a może trzecie?) już spotkanie Gamedec Zone i znaków cyklicznych zmian, których symbolami są z pewnością Boże Narodzenie i przemiana cyferki w liczbie oznaczającej rok. W związku z tą sytuacją pożyczyliśmy od Tomka Marońskiego (mamy nadzieję, że się nie obrazi) poniższy, piękny i pasujący do okazji obrazek. Lata mijają, a to może oznaczać zamiast rozwoju - sztywnienie psychologiczne, bo gdy człowiek niczego nowego się nie uczy, zmniejsza się liczba połączeń nerwowych w mózgu. Sam Szef w związku z tym zapewnia, że wciąż się rozwija, a nie kostnieje, czego życzy Wam, nam i sobie także. Oby przyszły rok nie oszczędzał nam bodźców do rozwoju, a od czasu do czasu dał też odpocząć :)

 

12.12.2007 r. - Maroński w srebrnej galerii!

Z przyjemnością informujemy, że praca Tomka Marońskiego przedstawiająca Warsaw City uzyskała Silver Award 2D w portalu MAX3D.PL. Gratulujemy zwycięzcy i czekamy na więcej zapierających dech w piersi obrazów ze świata Gamedecverse :)

07.12.2007 r. - Impresja z Polconu 2007

W dziale Imprezy pojawiła się impresja z tegorocznego Polconu. Jest, jak podreśla Sam Szef, "ważna, chociaż mało osobista". Zapraszamy do lektury :)

04.12.2007 r. - Nowości z pola bitwy

Tekst "Gamedec. Zabaweczki" właśnie został wysłany do pani Danuty Górskiej, "nadwornej" redaktorki SuperNOWEJ i znanej tłumaczki. Teraz wszystko w rękach... ogólnie pojętego wydawnictwa. Trzymamy kciuki za wydolność mózgowo / sercowo / naczyniową pani Górskiej i zaczynamy odliczanie...

02.12.2007 r. - Nowa książka Marcina Przybyłka!

Nie jest to science-fiction, bo na pewno science i niestety nie fiction. Chodzi o prześmiewczą, demaskacyjną i nieco brutalną książkę "Sprzedaż albo śmierć. Antyporadnik", która skierowana jest do uczestników szeroko pojętego biznesowego życia. Od poniedziałku (03.12.2007) będzie dostępna we wszystkich dobrych księgarniach w kraju. Szczegóły w dziale książki. Zapraszamy :)


21.11.2007 r. - Kolejne wieści z placu boju

Marcin Przybyłek donosi, że zakończył drugą redakcję książki "Gamedec. Zabaweczki". Nie zdecydował się jednak oddać jej do wydawcy, tylko przeredagować ją jeszcze raz. Obiecuje, że tym razem czytanie będzie naprawdę szybkie. Czekamy...

20.11.2007 r. - Reaktywacja bloga!

Wytrwali i wierni czytelnicy z pewnością zauważyli, że blog jakiś czas temu zamarł. Przyczyną jest drapieżna korporacyjna rzeczywistość, która chwyciła naszego kochanego Norrrbercika w swoje szpony niczym jakaś harpia. Dlatego blog został przejęty przez Samego Szefa. Inauguracyjny wpis jest ostry i jak zwykle - kontrowersyjny. Zapraszamy :)

16.11.2007 r. - Marcin Przybyłek na Falkonie

Jutro, czyli w sobotę, 17.11.2007, Marcin Przybyłek pojawi się w Lublinie na tamtejszym Falkonie. O godzinie 14.00 będzie miał spotkanie autorskie, a o 20.00 wygłosi bardzo kontrowersyjną, ale zapładniającą prelekcję pt. "Herezje fizyczno-psychologiczne". Zapraszamy tylko osoby o mocnych nerwach ;)

06.11.2007 r. - Jak wygląda Warsaw City?

W najbliższą niedzielę Sam Szef obchodzi imieniny. Z tej właśnie okazji postanowił przygotować dla fanów niespodziankę. Jakiś czas temu nawiązał kontakt z Tomaszem Marońskim, znanym autorem okładek i ilustracji fantastycznych, i poprosił go o stworzenie wizji Warsaw City. Współpraca trwała kilka tygodni, a dzisiaj możemy oglądać jej rezutlaty, które, by tak rzec, trzymają światowy poziom. Co więcej - nie tylko można je oglądać, ale i... pobrać! Tak jest, pierwsza oficjalna malarska wizja Warsaw City czeka na Wasze pobrania w najbardziej popularnych rozdzielczościach :) Zapraszamy :)

05.11.2007 r. - Przenosiny Forum

Jak wiedzą wszyscy uczestnicy Forum Gamedec Zone, dotychczasowy usługodawca dzierżący forumowy serwer (czy jak to tam zwą) nie świadczył usług zadowalających, dlatego nasz dzielny administrator Haven zadbał o nowe, lepsze miejsce. Nowy adres forum to http://www.gamedec.home.pl. Zapraszamy :)

15.10.2007 r. - Pierwszy oficjalny portret gamedeka!

Dzisiaj, około godziny 13.00 czasu lokalnego, Marcin Przybyłek odebrał rysunek Bogusława Polcha będący pierwszą profesjonalną propozycją wyglądu twarzy Torkila Aymore'a. Pracę twórcy takich serii komiksowych jak "Funky Koval", "Wiedźmin" czy cykl Danikenowski, prezentujemy poniżej:

13.10.2007 r. - Szaman o gamedeku

Na blogu Witka Siekierzyńskiego znanego w fandomowych kręgach jako "Szaman", tego, który był szefem orgów ostatniego, znakomitego Polconu, pojawił się interesujący wpis inspirowany opowieściami o Torkilu, pt. "Jaki jest twój mózg?". Zachęcamy do lektury nie tylko tego artykułu.

I pozdrawiamy Witka :)

13.10.2007 r. - Nowości w pobieralni

Dzięki staraniom Nexusa, mamy w pobieralni miłą niespodziankę: zestawy tematyczne do telefonów Sony Ericson 610, 750 i 800. Zainteresowanych zapraszamy :)

09.10.2007 r. - Zmiany na stronie

Jak zapewne uważni internauci zauważyli, na Gamedec Zone coś niecoś się zmieniło. Nie dość, że mamy trochę ładniejsze tło, to można nareszcie powiększać wszystkie zdjęcia i większość zamieszczonych na stronie obrazków. Zapraszamy do ponownych odwiedzin działów Imprezy i Przyjaciele. Jest na co popatrzeć :)

05.10.2007 r. - Wieści z pola walki

Marcin Przybyłek donosi, że dzisiaj zakończył pierwszą dużą redakcję III części gamedeka. Obliczył, że gdyby zachować interlinię i wielkość czcionki "Sprzedawców lokomotyw", sam tekst liczyłby równo 1 000 stron. Będzie co czytać. Autor postara się zrobić drugą, "szybszą i łatwiejszą" redakcję do połowy listopada. Wtedy tekst wyląduje w SuperNOWEJ i rozpocznie się odliczanie...

01.10.2007 r. - Gamedec w Ikarie po raz trzeci

W październikowym numerze czeskiego czasopisma Ikarie nasi południowi sąsiedzi znowu mogą poczytać o przygodach Torkila. Tym razem poznają fragment "Sprzedawców lokomotyw", a konkretnie dynamiczny rozdział "Bestia". Mamy nadzieję, że nie porwą nikogo z wydawnictwa Laser Books, z żądaniem, by oficyna czym prędzej wydała nie tylko pierwszy, ale i drugi tom przygód gamedeka ;)

28.09.2007 r. - Okładka do III gamedeka

Zgodnie z niedawno wdrożoną świecką tradycją, Marcin Przybyłek wykonał kilka szkiców - propozycji okładki "Zabaweczek" i przedstawił w SuperNOWEJ. Z aprobatą artysty współpracującego z wydawnictwem, Tomasza Piorunowskiego, spotkała się wizja postaci ze wzniesionymi rękami. Plotka głosi, że ilustrację wykona Marcin Trojanowski, autor okładki do tomu II... Zaznaczamy, że projekt nie jest ostateczny i wszystko może się zmienić, to tylko domysły i knowania :)



11.09.2007 r. - Nowy dział

Bystrzy internauci zapewne zauważyli, że mamy nowy dział, który niniejszym oficjalnie otwieramy. Jest to oczywiście dział Gamedec, umieszczony w menu na pozycji drugiej. Zapraszamy do wizyty ;)

03.09.2007 r. - Czeska informacja, nieco spóźniona

Jak myślicie, co po czesku znaczy "Lov"? Miłość? Lew? Nie, to po prostu "Polowanie". Właśnie to opowiadanie Marcina Przybyłka zagościło w lipcowym numerze pisma IKARIE, oczywiście w dziale "Svetova SF". Do czego to doszło. Nasz autor stał się "światowym" :)

28.08.2007 r. - Marcin Przybyłek na Polconie

Polcon za pasem. Zainteresowanym podajemy, kiedy na tej imprezie i co będzie robił Sam Szef:

Piątek (31.08.2007)

19.00 - 19.50 - Panel: "Miejsce Hard SF w dzisiejszej fantastyce", sala Ametyst (poziom - 1)

Sobota (01.08.2007)

16.00 - 16.50 - Prelekcja: "Jung, archetypy, światy równoległe", sala Diament (poziom - 1)
17.00 - 18.00 - "dyżur" na stanowisku "autora dyżurnego", stanowisko A (poziom -1 )

Oczywiście mocno zapraszamy :)

18.08.2007 r. - Marcin w Białymstoku

24 sierpnia (piątek) o godz. 17.00 gościem białostockiego Empiku będzie Marcin Przybyłek. Autor dwóch powieści: Gamedec: Granice rzeczywistości i Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw opowie o planach na przyszłość, fascynacjach grami i psychologii stworzonego przez siebie nowego rodzaju bohatera: Torkila Aymore'a, gierczanego detektywa, gamedeka. Gamedec zajmuje się rozwiązywaniem zagadek związanych z grami przyszłości: rozplątuje powikłane losy ludzkie, prześwietla zależności programowe, gospodarcze, polityczne, wnikając wbrew własnej woli coraz głębiej w tajemnice wielkich sił tego świata. Torkil nie jest supermenem: zdarza mu się popełniać błędy, co czyni jego postać wiarygodniejszą. Autor łączy detektywistyczną narrację i wątki romantyczne z klimatami cyberpunku, zdradzając mimochodem, że jest doświadczonym graczem.

Prowadzenie: Marcin Tomkiel (Radio Białystok).

24.08 (piątek) godz. 17.00, Białystok, Empik Rynek, Sienkiewicza 3

Źródło: SuperNOWA

15.07.2007 r. - Sprzedawcy lokomotyw w Tawernie RPG!

Oświadczamy, że oficjalnie zaczynamy lubić portal Tawerna RPG, w którego 94 numerze (hm... jeśli portal ma numery, to pewnie powinniśmy go nazwać e-zinem, czy tak?) odkryliśmy recenzję "Sprzedawców lokomotyw", bardzo zgrabnie napisaną przez Michała BAZYLA Krupko (który stworzył także recenzję pierwszej części przygód Torkila). Recenzenta pozrawiamy, a do czytania Tawerny RPG zachęcamy :)

15.07.2007 r. - "GRANICA RZECZYWISTOŚCI" W CZECHACH!

Wszystkie dokumenty zostały podpisane, możemy więc nareszcie głośno oznajmić, że pierwszy tom przygód gamedeka, przełożony przez Pavla Weigla (wieloletni tłumacz dzieł Stanisława Lema), zostanie wydany u naszych południowych sąsiadów za sprawą wydawnictwa Laser Books. Autorowi ściskamy prawicę, lewicę oraz obie stopy. Można otwierać beczki z winem i piwem!

12.07.2007 r. - Nowa recenzja "Granicy rzeczywistości"!

No proszę, sieć pełna jest niespodzianek. Oto odkryliśmy nową, ciekawą recenzję pierwszego tomu gamedeka w portalu Tawerna RPG. Z tezami recenzenta się zgadzamy i oczywiście zachęcamy do lektury :)

02.07.2007 r. - Na Teleporcie go nie będzie

Marcin Przybyłek przeprasza organizatorów i uczestników Teleportu (który wkrótce ma się odbyć), ale, wbrew poprzednim zapowiedziom, z przyczyn osobistych nie weźmie w nim udziału. Życzy wszystkim udanego konwentu i dobrej zabawy.

Ot, przykrość.

27.06.2007 r. - Wrocławskie szczegóły

Najprawdopodobniej na Wrocławskich Dniach Fantastyki Marcin Przybyłek będzie miał wykład "Mózg człowieka - matrix machine" w sobotę (30.06.2007) o godzinie 19.00, zaś spotkanie autorskie odbędzie się w niedzielę (01.07.2007) o godzinie 12.00. Wszystko zaś okaże się na miejscu :)

30.04.2007 r. - Klan =[GAM]=

Nieśmiertelnik =[GAM]=

Długo było to utrzymywane w tajemnicy, ale wreszcie warto powiedzieć, że od kilku miesięcy działa gamedekowy klan =[GAM]=. Łatwo się domyśllić, że jego nazwa pochodzi od pierwszych liter profesji Torkila, ale jego członkowie żartują, że jest to skrót od "Great Armoured Monsters". Klan walczy w obszarze gry Battlefield 2142, a jego elitarny skład jak na razie jest tajny. Tutaj pokazujemy jedynie nieśmiertelnik Samego Szefa (jego autorem jest Nexus), oraz znak klanowy, którego projektantem jest również Nex (Sam Szef dodał kilka pociągnięć pędzlem)

26.04.2007 r. - Marcin Przybyłek w Sosnowcu

10 maja o godz. 10.00 gościem Miejskiej Biblioteki w Sosnowcu będzie nikt inny jak oczywiście autor opowieści o Torkilu. Marcin Przybyłek opowie o swojej twórczości, fascynacjach grami komputerowymi oraz planach na przyszłość. Oto dokładny adres: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki, ul. Gospodarcza 32. Oczywiście zapraszamy :)

23.04.2007 r. - Nowe opowiadanie o gamedeku!

Okładka wydanie Specjalnego Nowej Fantastyki

Tak wygląda okładka Wydania Specjalnego Nowej Fantastyki, w którym będzie umieszczone opowiadanie o naszym Torkilu pt. "Prośba". W notce biograficznej pod opowiadaniem znajdziecie informację, że opisane wydarzenia dzieją się jakiś czas po tych, które dzieją się w "Granicy rzeczywistości". Autor nie kryje nadziei, że hard-core'owi fani doszukają się cegiełek, które rozjaśniają drobne elementy ze "Sprzedawców lokomotyw". Oczywiście jak tylko Wydanie Specjalne pojawi się w kioskach, życzymy podjęcia decyzji zakupu, a potem miłej lektury :)

02.04.2007 r. - Impresje z Pyrkonu

W dziale Imprezy można już przeczytać, jak było na Pyrkonie'2007. Relacja jest niepełna, bo czekamy na zdjęcia poczynione przez Nexusa. Zostanie uzupełniona, gdy nadejdą.

28.03.2007 r. - Plebiscyt Solarisu

Na stronie wydawnictwa Solaris rozpoczął się plebiscyt na książkę roku, najlepszą książkę zagraniczną i najlepszą książkę polską. "Sprzedawców lokomotyw" znajdziemy w zbiorze tytułów nominowanych do książki roku! Sfinksy, które są w tym plebiscycie nagrodami, zostaną wręczone zwycięzcom podczas XIV Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, który odbędzie się w terminie 21-24.06.2007.

Oczywiście zachęcamy do udziału w głosowaniu :)

27.03.2007 r. - Awaria

Samemu Szefowi padł Windows grzebiąc książkę adresową i skrzynkę odbiorczą. W związku z tym pisze tak:

Bardzo proszę Was wszyskich, którzy nawiązaliście ze mną kontakt w ciągu ostatniego roku o przysłanie do mnie krótkiej wiadomości mailowej, żebym mógł dodać Wasz adres do okaleczonej przez paskudną awarię książki adresowej. Z góry dziękuję, Marcin.

27.03.2007 r. - Koniec nr 1

Sam Szef twierdzi, że napisał w "Zabaweczkach" słowo "koniec". Oznacza to jednak tylko tyle, że może "zacząć wreszcie pracować nad tekstem". Twierdzi, że do lipca - sierpnia przeprowadzi cztery redakcje i wtedy odda tekst do wydawnictwa. Szpiedzy donoszą, że gdyby tom miał tę samą czcionkę i interlinię co "Sprzedawcy lokomotyw", składałby się z ponad 870 stron. A to jeszcze nie koniec...

12.03.2007 r. - Marcin Przybyłek na Pyrkonie

Oczywiście będzie. Tym razem będziemy mogli go posłuchać (oficjalnie) aż podczas sześciu konwentowych wydarzeń. Oto plan:

SOBOTA

10.00 - 12.00, Aula
Panel dyskusyjny "Co się stało z obcymi"?
W ostatnich latach coraz mniej polskich autorów SF sięga po figurę obcego i motyw kontaku, choć niegdyś były to żelazne tematy fantastyki naukowej. Bardziej zauważalna jest fascynacja ewolucją człowieka. Co spowodowało ten wyraźny odwrót? Czy w przedstawianiu różnych wizji kontaku fantastyka doszła do ściany? Czy jest to wynika zwątpienia w możliwość spotkań cywilizacji, czy po prostu zużycie się motywu? I czy będzie to w literaturze zjawisko trwałe, czy tylko tymczasowe? - na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy panelu.

Uczestnicy: Andrzej Zimniak, Rafał Kosik, Marek Huberath, Maciej Parowski, Marcin Przybyłek

16.00 - 18.00, Aula
Panel dyskusyjny "Drogi poznania, ścieżki fantazjowania"
(Prowadzi M.Witkowiak) Dzieje poznania ludzkości można przyrównać do etapów poznania otaczającej rzeczywistości przez dorastającego człowieka: na początek otrzymujemy etap mitologiczny (bajki od misia uszatka po greckich herosów), potem przychodzi okultyzm, a na końcu ukazuje się filozofia. Czym jest fantastyka, dziecko XX w popkultury? Czy jest postmodernistyczną namiastką klasycznego poznania rzeczywistości, czy może którymś z jej etapów?

Udział: Marek Huberath, Lech Jęczmyk, Szczepan Twardoch, Maciej Parowski, Marcin Przybyłek, Michał Protasiuk, Wojciech Szyda, Łukasz Orbitowski

19.00 - 20.00, Sala literacka 1
Spotkanie autorskie

21.00 - 22.00, Sala literacka 1
Prelekcja: "Warsztat gamedeka - komunikacja męsko damska"
Na specjalne życzenie wielu fanów autor opowieści o gamedeku jeszcze raz podzieli się wiedzą na temat różnic w komunikacji męskiej i kobiecej, zarówno werbalnych jak i niewerbalnych. Wreszcie pojmiemy, dlaczego nie dogadujemy się ze swoimi połowami i zrozumiemy, że to kobiety wybierają mężczyzn, nie odwrotnie.


NIEDZIELA

10.00 - 11.00, Aula
Panel dyskusyjny "Społeczeństwa przyszłości"
(oficjalny opis niedostępny)

12.00 - 14.00, Aula
Panel dyskusyjny "Róbmy rewolucję"
(Prowadzi P.Ostrowski) Podobno polityk musi być do bólu realistą. Tymczasem ci, którzy przesuwają pionki na mapach świata, kierują się przy tym wizjami, zgoła bliższymi fantastyce. Kim są ci, którzy teraz zmieniają rzeczywistość nie tylko na papierze? Przywódcy, krwawi dyktatorzy, geopolityczni stratedzy, doradcy - czołowi gracze świata nam dalszego i bliższego nie stronią od fantastyki. Dzięki temu możemy sobie wyobrazić co nas czeka w nowym wspaniałym świecie.

Udział: Lech Jęczmyk, Szczepan Twardoch, Marcin Przybyłek, Wojciech Szyda, Andrzej Pilipiuk

01.03.2007 r. - Marcin Przybyłek na SKOFIE

W sobotę, 03.03.2007 w warszawskim Paradoksie od godziny 16.00 rozpocznie się tradycyjne spotkanie Skofowiczów, na którym będzie także pracujący (w tym momencie) w pocie czoła nad "Zabaweczkami" Nasz Piękny Marcin (NPM). Zainteresowanych ewentualną pogawędką na temat gamedeka tudzież inny, na który MP będzie w stanie sensownie się wypowiedzieć, zapraszamy :).

08.02.2007 r. - Fanfik "Wojna Płci" wreszcie na stronie!

Nareszcie możecie przeczytać w dziale Czytelnicy pierwszy (nie)poważny fanfik traktujący o Torkilu i Pauline. Autorami są z pewnością piękna i w sposób oczywisty tajemnicza KLOTO oraz nasz kochany Norrrbercik vel Slaine Mc'Roth. Miłej i wyuzdanej lektury...

08.02.2007 r. - Nowa ciekawostka

Marcin Przybyłek twierdzi, że w procesie tworzenia "Sprzedawców lokomotyw" najwięcej przeróbek i zmian on oraz redaktorzy dokonali w rozdziale "Shadow Zombies". W dziale Warsztat możecie poznać kolejną ciekawostkę z tym związaną. Zapraszamy :)

08.02.2007 r. - Teksty muzyczne

Zgodnie z obietnicą daną czytelnikom na łamach Forum Gamedec Zone, zamieszczamy w dziale Artykuły kolejne teksty Marcina Przybyłka, tym razem poświęcone muzyce klasycznej. Są to impresje muzyczne, publikowane w latach dziewięćdziesiątych w fachowej literaturze poświęconej współczesnym kompozytorom. Miłej lektury :)

22.01.2007 r. - O forach w Creatio Fantastica

W ósmym numerze Creatio Fantastica pojawił się artykuł Marcina Przybyłka poświęcony roli forów internetowych w fantastyce. Jest to głos w dyskusji, w której wzięła udział Magdalena Kozak, Milena Wójtowicz i redakcja Esensji. Artykuł jest tu. Zgodnie z tradycją uprzedzamy: tezy są mocne, więc najpierw Relanium ;)

22.01.2007 r. - Trochę liczb

Koniec roku, początek, tudzież dowolny inny termin jest dobry, by coś podsumować. Oto blogowy wpis "Czy Gamedec ma szansę stać się dziełem na miarę Gwiezdnych Wojen?" otrzymał 81 komentarzy. Tak jest. 81. Trudno powiedzieć, czy liczba ta jest wystarczająco duża, żeby umieścić ją w księdze rekordów Guinessa, ale na pewno jest imponująca, a gdy dodamy, że komentarze te są dowcipne, głębokie, nietuzinkowe i długie, otrzymamy zjawisko bez precedensu, albo prawie bez. Przy tym ogromie ilość 26 komentarzy (do wpisu II "Również ukradziony - publikowany bez pisemnej zgody Autora - fragmencik: Erotyczno - zmysłowy GAMEDEC znowu w akcji") czy 20 (do wpisu "EPILOG - czyli miłość ci wszystko wybaczy") nie robi już wrażenia, prawda? A są to także zjawiskowe dane.

Także Forum Gamedec Zone się rozwija. Przekroczyliśmy 3000 postów, tematy są ciekawe, nośne, wnoszą coś świeżego nie tylko do uniwersum gamedeka, ale w ogóle i szczególe, żeby nie być górnolotnym - do polskiej myśli humanistycznej ;) Gościmy na nim między innymi Rafała Kosika i Romka Pawlaka, którzy czują się tam dobrze i niech tak zostanie :)

Wypada podziękować wszystkim, którzy poświęcając swój czas, energię, serce, rozum i ciało, współtworzą te cudowne sieciowe miejsca.

Dziękuje Sam Szef i cały zespół gamedeka :)

Tak trzymać!

16.01.2007 r. - Kolejna wymiana buttonów

Jak zapewne zauważyliście, jakiś czas temu na stronie powitalnej Gamedec Zone pojawił się button SuperNOWEJ, co jest rzeczą zupełnie naturalną, bo oficyna ta wydaje gamedeka. Rzecz jasna, na stronie wydawnictwa widnieje button Gamedec Zone. Dzisiaj doszło do kolejnej historycznej wymiany przycisków między naszą stroną i słynnym portalem Valkiria. Nasz button jest duży, połyskliwy i w ogóle nikt nie ma ładniejszego buttona ;) Patrzcie i podziwiajcie.

02.01.2007 r. - Nowy fragment w dziale książki

Zgodnie z zapowiedziami, umieściliśmy nowy, poprawiony prolog do "Zabaweczek". Zapraszamy do działu Książki. W planach mamy zamieszczenie w dziale "artykuły" następnych tekstów Marcina Przybyłka, tym razem z zakresu muzyki i psychologii. "W planach" nie znaczy wkrótce, ale jesteśmy pewni, że wierni czytelnicy nie pozwolą nam o obietnicy zapomnieć ;)

30.12.2006 r. - Audycja w Radiu Lublin

Pani redaktor Małgorzata Żurakowska przygotowała kolejną audycję z cyklu "Okienko literackie" poświęconą tym razem "Sprzedawcom lokomotyw". Zainteresowani znajdą ją w dziale Pobieralnia. Uprzedzamy, że podczas rozmowy padają tezy nie do końca bezpieczne...

W związku ze zbliżającymi się świętami, podczas których ludzie zaczynają mówić ludzkim głosem, a także w nawiązaniu do zbliżającej się, nieuniknionej zmiany liczby "2006" na "2007" w datach urodzin przyszłych obywateli Ziemi, członkowie teamu gamedeka (Lafcadio, Haven, mawete, Kasia i Norrrrbercik oraz Sam Szef) zapewniają, że pamiętają o Was wszystkich i mają nadzieję, że zdarzenia, które wygeneruje przesuwająca się po rzeczywistości teraźniejszość będą dla Was dobre i piękne :)

 

21.12.2006 r. - Artykuł o Łukianience i Przybyłku

Na łamach portalu Technopolis Polityka pojawił się artykuł "Drugi dom" autorstwa Wojciecha Kruścińskiego, będący swoistą recenzją "Labiryntu odbić" Siergieja Łukianienki, oraz "Granicy rzeczywistości" i "Sprzedawców lokomotyw" Marcina Przybyłka. Oczywiście zapraszamy do lektury :)

20.12.2006 r. - Wywiad w Onecie

Jakiś czas temu pojawił się wywiad z Marcinem Przybyłkiem w portalu Onet.pl pt.: "Gospodarka planety jest grą". Troszkę zajęło nam jego wyśledzenie, ale już wiemy, gdzie jest i oczywiście zachęcamy do lektury :)

05.12.2006 r. - Wywiad we Wrotach Fantastyki

Właśnie pojawił się krótki wywiad z Marcinem Przybyłkiem na łamach portalu Wrota Fantastyki.

05.12.2006 r. - Spotkanie w Warszawskim gimnazjum

13.12.2006 (w środę), o godzinie 15.30 Marcin Przybyłek odwiedzi Gimnazjum nr 42 ul. Twardej w Warszawie, gdzie odbędzie się spotkanie z młodzieżą, którego głównym tematem będzie oczywiście gamedec :)

29.11.2006 r. - Dwie sobotnie imprezy

9.12.2006 (w sobotę) o godzinie 15.00 Marcin Przybyłek będzie podpisywał swoje książki na 17 Krajowych Targach Książki w Warszawie, które będą miały miejsce w Pałacu Kultury i Nauki. Bardzo mocno zapraszamy, oczywiście na stoisko wydawnictwa SuperNOWA.

W następną sobotę, czyli 16.12.2006 odbędzie się inna impreza, bo SKOF'owe urodziny znanej w środowisku fanki literatury fantastycznej, mianowicie słynnej Claygirl, które połączone zostały z urodzinami naszego kochanego Samego Szefa (SS'a). Gdzie i o której godzinie rozpocznie się bitwa, poinformujemy wkrótce :). Ale już zapraszamy.

09.11.2006 r. - Marcin Przybyłek na Falconie

18.11.2006 (w sobotę) Marcin Przybyłek odwiedzi piękny Lublin i w ramach Falconu'2006 będzie uczestniczył w dwóch wydarzeniach: o godzinie 13.00 wygłosi prelekcję "Mózg człowieka - matrix machine" (to drugie, ostatnie zaprezentowanie tego wykładu, spóźnialscy mają jeszcze szansę ;), oraz weźmie udział w spotkaniu autorskim o godzinie 18.00. Barrrrdzo mocno zapraszamy :)

09.11.2006 r. - To już nie jest wojna...

To eksterminacja, konflikt międzygalaktyczny i jak najbardziej międzyplemienny. Blog syczy, sapie i podskakuje od ilości nagromadzonej tam pary, dymu, siarki i chloru. Fanfik o roboczym tytule "Wojna płci" ma już cztery rozdziały! Ale jakie rozdziały! Trudno powiedzieć, czy zapraszamy do lektury, bo to, co się tam dzieje nie jest już kontrowersyjne, ale obrazoburcze, przerażające, podważające fundamenty wszystkiego w co wierzyliśmy czytając sagę o gamedeku...

30.10.2006 r. - Relacja z placu boju

Marcin Przybyłek doniósł, że pisząc trzecią część sagi o gamedeku (roboczy tytuł "Zabaweczki") właśnie przekroczył objętość "Sprzedawców lokomotyw"! Nie oznacza to wcale, że historia dobiega końca, co nas niezmiernie cieszy, a przygniata autora, który zrozpaczony ogromem pracy, który go jeszcze czeka, nie wyklucza że powieść będzie nawet o połowę dłuższa od drugiej odsłony (ale tego także nie zakłada). Trzymamy kciuki :)

29.10.2006 r. - Fanfikowa wojna płci!

Na gamedekowym Blogu, po ukazaniu się fanfika Norberta, nieujarzmiona KLOTO dopisała dalszy ciąg! Trzeba przyznać, że konfrontacja jest iskrząca, a plastikowe obudowy monitorów gną się od nadmiaru emocji. Z niecierpliwością czekamy na ripostę! Sam Szef (SS) zaplanował osobiście je zredagować i umieścić w dziale "Czytelnicy" w nowym, jeszcze nie istniejącym "pod-dziale" "Fanfik". Podkreślamy słowo "zaplanował". Jeszcze tam nie zaglądajcie. Zamiast tego, zapraszamy do Blogu :)

26.10.2006 r. - Recenzja w Gildii

W portalu Nowa Gildia pojawiła się nowa recenzja "Sprzedawców lokomotyw" napisana przez dobrze znaną w Fandomie i nie tylko, Fokę. Zapraszamy do lektury: "Z prawdziwą przyjemnością stwierdzić mogę, że Marcin Przybyłek się rozwija. Jako pisarz, oczywiście. [...]"

25.10.2006 r. - Marcin Przybyłek w Pułtusku

14.11.2006 (we wtorek) Marcin Przybyłek będzie gościem Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela (ul. Słowackiego 6) w rodzinnym Pułtusku. Odbędą się dwa spotkania o godzinie 10.30 i 12.30. Oczywiście barrrrdzo mocno zapraszamy :)

24.10.2006 r. - Relacja z Imladrisu!

W Imprezach można przeczytać relację z tegorocznego Imladrisu.

15.10.2006 r. - Konkurs gamedeczany zakończony!

Mamy zwycięzców, a właściwie zwyciężczynie, konkursu gamedeczanego. Dwa egzemplarze "Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw" otrzymują: Barbara Balcarek z Rybnika i Agnieszka Jakubowska ze Szczecina. Serdecznie gratulujemy!

14.10.2006 r. - Recenzja nie do końca pozytywna ;)

Coś dla malkontentów ;) Po uzyskaniu co najmniej dwunastu bardzo dobrych recenzji dla "Sprzedawców lokomotyw" zarówno w sieci jak i w pismach, zdecydowaliśmy się ujawnić jedną (zresztą jedyną), nie do końca pozytywną ;), autorstwa Macieja Majewskiego. Jednocześnie wyjaśniamy autorowi recenzji, że jej pierwsze, króciutkie zamieszczenie na Gamedec Zone nie było uzgodnione z Samym Szefem i dlatego po tym, jak spojrzał swoim groźnym wzrokiem, natychmiast ją usunięto. Teraz jednak, po nasyceniu jego obszernego ego, możemy przedstawić ciemną stronę mocy, co zresztą było tak czy owak planowane :)

12.10.2006 r. - Marcin Przybyłek w Krakowie

Już znamy plan zajęć autora sagi o gamedeku podczas pobytu w Krakowie (piątek - niedziela, 20 - 22.10.2006). Spotkanie autorskie na Imladrisie odbędzie się o godzinie 12.00 w sobotę (21.10.2006), potem, tego samego dnia o 15.00 Marcin będzie podpisywał swoje książki na Targach Książki na stoisku E 22, a następnie, o 20.00, znowu na Imladrisie, wygłosi prelekcję pt. "Mózg człowieka - Matrix machine". Oto jej opis: "Autor [...] podzieli się w krótkich żołnierskich słowach wiedzą na temat mózgu: z ilu komórek się składa, jak (mniej więcej) działa, i - co najciekawsze - co się dzieje, gdy tu przetniemy, tam podrażnimy, tu wytniemy, tam przypalimy...". Oczywiście zapraszamy!

10.10.2006 r. - Krótki apel do czytelników

Zapraszamy na forum i zachęcamy do odpowiedzi na ankietowe pytanie. Sprawa pilna nie jest, ale jest.

10.10.2006 r. - Nowy fragment!

Marcin Przybyłek ujawnił fragment III części sagi o gamedeku w gildiowym Blogu!. Zainteresowanych odsyłamy do linku :) Niedługo zamieścimy także poprawiony wstęp do "Zabaweczek" w dziale Książki, bo, jak sam autor zaznacza, tekst, który tam widnieje, jest już nieaktualny.

09.10.2006 r. - Konkurs gamedeczany

Gamedec Zone oraz Fahrenheit zapraszają do udziału w konkursie. Do rozlosowania dwa egzemplarze książki Marcina Przybyłka "Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw". Szczegóły tutaj. Ale uwaga! Konkurs trwa tylko do 14.10.2006

03.10.2006 r. - Dymy nad Blogiem.

Gdyby ktoś pytał, to Blog o gamedeku rozwija się bardzo dynamicznie i właśnie Norbert zamieścił niezwykle ostry, dowcipny i - co tu dużo mówić - prowokacyjny wpis tajemniczej KLOTO. Naprawdę jest co poczytać. Ciekawość, jak autor Bloga sobie poradzi? Polecą skry, zaskwierczy płomień! ;)

03.10.2006 r. - Nowości w Pobieralni

Webmaster ominął "problem techniczny" (brawo, webmaster!) i możecie już pobierać w - nomen omen - Pobieralni następne ciekawe audycje. Zapraszamy :)

28.09.2006 r. - Recenzja w Wirtualnej Polsce

Wreszcie ukazała się znakomita (9/10) recenzja w Wirtualnej Polsce autorstwa Rafał Śliwiaka: "Większość tworzonej obecnie literatury fantastycznej nie uzurpuje sobie prawa do przewidywania na poważnie przyszłości i niesionych przez nią wyzwań czy zagrożeń. [...] Być może taka ucieczka od prorokowania przyszłości spowodowana jest brakiem rozeznania piszących w problemach współczesnej nauki i techniki, a może po prostu jak najbardziej realną i obiektywną niemożliwością ogarnięcia całokształtu tychże. Jako rzadki, a tym bardziej cenny, wyjątek od reguły jawi się w tym względzie Marcin Przybyłek [...]"

No, panie dzieju, trzeba kiedyś poznać tego Rafała Śliwiaka i go serrrdecznie ucałować ;)

28.09.2006 r. - Przypomnienia, wyjaśnienia

Przypominamy, że w każdy poniedziałek w dziale Grao Story przybywa jedna anegdota o mistrzach i uczniach odbywających gierczaną ascezę ;). Przypominamy także o Blogu, w którym jest już drugi wpis, oraz o forum, gdzie możecie ile wlezie krytykować bądź chwalić tę stronę (i nie tylko). Wyjaśniamy także, że w dziale Pobieralnia wkrótce pojawi się więcej interesujących plików. Stanie się to po rozwiązaniu niewielkiego problemu technicznego ;)

22.09.2006 r. - Dwa nowe działy

Tak, to nie żart. Zapraszamy do dwóch, świeżo otwartych działów: do Warsztatu, gdzie będziecie mogli przeczytać nigdy nie publikowane fragmenty opowieści o gamedeku i ciekawostki na temat tworzenia sagi, oraz do Pobieralni, skąd, jak nazwa wskazuje, będziecie mogli pobrać pliki dźwiękowe tudzież graficzne. W głowie się kręci, jak ta strona się rozwija ;)

21.09.2006 r. - Jest pierwszy blog!

Ogłaszamy wszem i wobec, że powstał pierwszy oficjalny BLOG poświęcony literaturze, grom, a przede wszystkim gamedekowi. Będziecie mogli w nim zapoznać się z niebłahymi przemyśleniami, pomysłami, poznacie przecieki, plotki i fakty na temat Marcina Przybyłka oraz - last but not least - Torkila Aymore'a i jego najnowszych (powstających w tych miesiącach) przygód. Autorem bloga jest znany z działu Przyjaciele Norbert Dąbrowski, więc można liczyć na solidną dawkę humoru i bezkompromisowych tez. Patronat nad blogiem objął największy polski portal poświęcony fantastyce i nauce, czyli Nowa Gildia - jak się obracać, to tylko w dobrym towarzystwie ;) W związku z tym, że jest to blog patronacki, od czasu do czasu na głównej stronie portalu będziecie mogli zobaczyć "button" będący linkiem do wynurzeń Norberta. W naszym menu również pojawiła się nowa pozycja, rzecz jasna "Blog", tuż pod hasłem "Forum". Oczywiście barrrdzo mocno zapraszamy.

12.09.2006 r. - Gamedec Zone wychodzi z podziemia!

Jak widać, strona zmieniła wygląd (jeśli nie widzicie różnicy, kliknijcie w przeglądarce przycisk "odśwież"): jest nowe, "technorycerskie" menu, "rączka" po prawej stronie przeszła przeobrażenia, mamy także piękne miasto (zapewne najwyższą część którejś z dzielnic Warsaw City), które wyłania się z mgieł niczym mityczny Avalon. Zaszły małe, estetyczne zmiany w dziale "Apartament". Jest też nowa pozycja w menu: "kontakt". Jeśli ktoś chce napisać kilka ciepłych słów do autora opowieści o Torkilu, to teraz już nic nie stoi na przeszkodzie :)

Gamedec Zone wreszcie wygląda mniej więcej tak, jak powinno wyglądać. Webmaster przysiadł, wysilił się i wykonał kawał dobrej roboty. Teraz możemy już ogłaszać wszem i wobec, że jest fajna, oficjalna strona o gamedeku, na której internauci mogą się dowiedzieć więcej o jego świecie, a także coś niecoś o Marcinie Przybyłku.

Stąd też do Was prośba. Trąbcie i grzmijcie gdzie się da, że jest Gamedec Zone. Stworzyliśmy specjalny "przycisk" (w formacie jpg), który może służyć jako link odsyłający do naszej strony, który można (i trzeba ;) zamieszczać na forach, w portalach, wortalach i zinach. Osoby zainteresowane zamieszczeniem takiego "prztyczka" prosimy o kontakt z Marcinem Przybyłkiem lub Lafcadiem (naszym kochanym webmasterem).

12.09.2006 r. - Relacje i przyjaciele!

W Imprezach można przeczytać nową relację, tym razem z Polconu 2006. Zaś w Przyjaciołach o nowym Przyjacielu. Miłej lektury :)

11.09.2006 r. - Zaginiona recenzja

Naprawdę nie wiemy, jak to się stało, że napisana dwunastego listopada dwa tysiące piątego roku recenzja "Granicy rzeczywistości" autorstwa joela, widniejąca na łamach Imperium Gier w Wirtualnej Polsce, umknęła naszej uwadze. Tym bardziej fakt ten jest niezrozumiały i godny pożałowania, że pada tam stwierdzenie: [Marcin Przybyłek] jeszcze kilka lat temu publikował na łamach Świata Gier Komputerowych drobne, filozoficzne minihistoryjki. Obecnie urósł do miana jednego z ciekawszych pisarzy science-fiction w naszym kraju.

Zachęcamy do lektury :)

07.09.2006 r. - Gamedec w CD-ACTION!

W najnowszym numerze CD-Action (10/2006), w dziale "Magazyn" na 156 stronie znajdziecie recenzje "Granicy rzeczywistości" i "Sprzedawców lokomotyw" autorstwa Ghosta. Obie bardzo dobre oczywiście. Oto, co autor recenzji napisał (między innymi) o pierwszej książce: Powieść czyta się bardzo dobrze. Autor stworzył wiarygodny świat, który nie sprawia wrażenia obcego. Przyszłość opisana w książce ma szanse zaistnieć i może właśnie dlatego tak łatwo przychodzi utożsamianie się z bohaterem. A oto fragment recenzji "Sprzedawców lokomotyw": Ponownie jest to sprawnie napisana rzecz, którą się przyjemnie czyta i która zapewnia rozrywkę intelektualną na wysokim poziomie, a jednocześnie całkiem nieźle pozwala się zrelaksować. Zaczynasz... i zapominasz o realnym świecie. Z niecierpliwością czekam na trzecią część pt. "Zabaweczki". Otwierajcie szampany, strzykajcie piwnymi puszkami! Gamedec trafił do CD-Action!

31.08.2006 r. - U-Bot

Jeśli ktoś bardzo żałuje, że nie wysłuchał polconowej prelekcji Marcina Przybyłka pt. "Odwrócone pojęcia", której z zaciekawieniem słuchali nie tylko "zwyczajni" uczestnicy zjazdu, ale także zupełnie "nadzwyczajni" obywatele, tacy jak Andrzej Zimniak, Marek Huberath, Andrzej Sawicki, Marcin Wroński (z małżonką), nawet Ania Kańtoch, to nic straconego, bo bardzo podobny wykład (o tym samym tytule) zostanie przez wyżej wspomnianego Marcina P. wygłoszony na łódzkim U-Bocie w sobotę o godzinie 15.00. Zapraszamy :)

15.08.2006 r. - Szczegóły o Polconie

Marcin Przybyłek będzie miał dwa spotkania w piątek, 25.08.2006:
12.00 - 13.00 - prelekcja "Odwrócone pojęcia",
16.00 - 17.00 - spotkanie autorskie.

Oczywiście zapraszamy :)

11.08.2006 r. - Marcin Przybyłek na Polconie

W dniach 24-27.08.2006 odbędzie się Polcon w zielonym Lublinie. Będzie tam Marcin Przybyłek i najprawdopodobniej wystąpi dwukrotnie w sobotę (26.06.2006). Wstępnie umówiona jest prelekcja "Odwrócone pojęcia" oraz spotkanie autorskie. Oto notka dotycząca prelekcji: Autor opowieści o gamedeku ("Granica rzeczywistości", "Sprzedawcy lokomotyw") podzieli się refleksjami na temat powszechnego rozumienia niektórych pojęć i być może ciekawszego ich znaczenia. Czy na pewno rozumiesz słowo "wrażliwość"? Czy wkładasz najodpowiedniejszy sens pod określenie "inteligentny"? Czy umiesz odróżnić kogoś "delikatnego" od "niedelikatnego", a rzecz "głęboką" od "płytkiej"? Jeśli wydaje Ci się, że tak, przyjdź, może okaże się, że tylko tak Ci się wydawało. Jeśli nie jesteś pewny / pewna, przyjdź koniecznie!

Szczegóły wkrótce.

01.08.2006 r. - Recenzja w Nowej Fantastyce

W najnowszym numerze NF (8/2006) pojawiła się znakomita recenzja "Sprzedawców lokomotyw" autorstwa Jakuba Winiarskiego:

Aymore rozwiązuje zagadki cyberświata. Lecz gdy trafia na kolejną z nich, nie wie, że przyjdzie mu walczyć z ludźmi, którzy myślą jak staroświecki sprzedawca lokomotyw, czyli chcą sprzedawać coś naprawdę drogiego i zarabiać bez ograniczeń.

Zachęcamy do lektury :)

01.08.2006 r. - Wywiady

Gdyby ktoś przegapił w newsach informację o wywiadach w portalach Elkander i Imro, to proszę się nie denerwować, umieściliśmy je w dziale Wywiady.

23.07.2006 r. - Nowa recenzja

W portalu Fahrenheit ukazała się nowa, twórcza recenzja "Sprzedawców lokomotyw":
W "Gamedecu. Sprzedawcy lokomotyw" Marcin Przybyłek zaczyna realizację swoich zapowiedzi o stworzeniu wszechświata na miarę Gwiezdnych Wojen. Cuda techniki, jakie opisuje, będą się coraz bardziej ocierać o to, co dotychczas przypisywano wyłącznie fantasy. W rezultacie otrzymujemy magiczne science-fiction. Aż przyjemnie myśleć, co przyniosą kolejne tomy, bo pomysłów zdaje się Przybyłkowi nie brakować.
Zapraszamy do lektury :)

23.07.2006 r. - Wywiad w Imro

W portalu Imro pojawił się ciekawy wywiad z Marcinem Przybyłkiem, przeprowadzony przez Michała Zacharzewskiego. Zapraszamy do lektury :)

22.07.2006 r. - Wywiad w Elkandrze

W prężnie się rozwijającym portalu Elkander pojawił się dziś bardzo obszerny wywiad z Marcinem Przybyłkiem. Zachęcamy do lektury!

21.07.2006 r. - Gamedec w Fokusie

Okazuje się, że opowieści o Torkilu trafiły już do prasy popularnonaukowej. Oto w numerze specjalnym Fokusa Ekstra 7/2006, w artykule Magdy Godlewskiej "Myszki i dżojstiki" czytamy:
"Wydaje się, że takie randkowe światy to przyszłość erotycznych gier. Można w nich nie tylko cieszyć się obrazem, ale też kontaktem z drugim człowiekiem. Inna sprawa, że część pojawiających się tam postaci jest kierowana przez komputer, stanowiąc po prostu kolejny element tła. W zabawnym opowiadaniu polskiego autora s.f. Marcina Przybyłka, bohater trafia do takiego właśnie randkowego świata, który zwiedza podobnie jak bohaterowie "Matriksa". Zakochuje się tam w dziewczynie, która okazuje się takim właśnie fantomem (w grach nazywanym NPC, czyli non-player character) - i dramat gotowy. Na szczęście w finale bohater "przepisuje" wirtualną osobowość kochanki do zamówionego u speców od budowy androidów elektromechanicznego ciała, do złudzenia przypominającego wizję z gry."

18.07.2006 r. - Nowy wpis w "Przyjaciołach"

Nowy przyjaciel dodany w dziale Przyjaciele.

12.07.2006 r. - Nowa recenzja

W Portalu Księgarskim pokazała się nowa recenzja: "Wirtualna rzeczywistość Marcina Przybyłka powraca, by już po raz drugi jadowicie pokąsać umysły spragnionych czytelników."

11.07.2006 r. - Nowe relacje, nowe impresje

Pojawiły się dwie nowe relacje w Imprezach: z Wrocławia i Nidzicy, oraz Recenzje czytelników.

09.07.2006 r. - Konkurs

Portal Elkander ogłosił gamedekowy, wcale niełatwy konkurs. Do wygrania dwa tomy "Sprzedawców lokomotyw". Zapraszamy i powodzenia ;)

05.07.2006 r. - Nowa recenzje

Pojawiła się nowa, bardzo dobra, recenzja w portalu Poltergeist autorstwa Bukinsa. Finis coronat opus: "Dalsze przygody Torkila są niezwykle interesujące i znacznie bardziej rozbudowane, a co za tym idzie - ciekawsze niż poprzednie. Z ogromną niecierpliwością czekam na kolejny tom, gdyż zakończenie drugiej części na pewno spędzi sen z powiek niejednemu czytelnikowi. Jak najbardziej polecam."

W magazynie "Lampa" pojawiła się interesująca recenzja "Sprzedawców lokomotyw" (uwaga, pomyłkowo umieszczony obok tekstu skan okładki to oczywiście "Granica rzeczywistości"). Autorką jest Agnieszka Siwczyk. "Gracze i miłośnicy fikcji na kształt Matrixa albo Neuromancera, wszyscy zainteresowani przygodami kolejnych kowbojów cyberprzestrzeni, znajdą tu swoje ulubione tematy. Dzieje się w książce wiele. Klony, cyborgi, zombi, krasnoludki, insekty, podwójni i potrójni agenci, uciekinierzy, pigułki, tajemnicze pigułki, surrealistyczne maszyny, gry wirtualne, intrygi oraz knowania wielkich korporacji."

26.06.2006 r. - Nowa recenzja

W magazynie Arte ukazała się bardzo znacząca, wręcz przełomowa, recenzja "Sprzedawców lokomotyw" autorstwa Rafała Śliwiaka. Oto jej początek: Zakres problemów poruszanych w utworach Marcina Przybyłka juz niebawem stanie się przedmiotem poważnej dyskusji polityków, filozofów, duchownych, prawników, przedsiębiorców. Bo przyszłość juz się zaczęła i nie ma przed nią ucieczki.[...]

19.06.2006 r. - Obiecane szczegóły

Obiecane szczegóły dotyczące spotkania w Krakowie: Jutro (20.06.2006), w Klubie pod Jaszczurami, Marcin Przybyłek i Piotr Patykiewicz pojawią się o godzinie 17.30 na spotkaniu autorskim (podwójnym ;). Zapraszamy.

19.06.2006 r. - Jeszcze więcej szczegółów

We wspominanym już krakowskim Klubie Pod Jaszczurami, z udziałem także wspomnianych już autorów, odbędzie się dyskusja pod hasłem: "Smoki i cyborgi. Oblicza fantastyki" (w sumie dobrze wiedzieć ;) ). Spotkanie poprowadzi Marcin Baniak.

14.06.2006 r. - JEST FORUM!

Dzięki wytrwałej pracy Havena oraz współpracy Lafcadia rusza dzisiaj oficjalne forum internetowe gamedeka. Link do niego znajdziecie również w menu. Zapraszamy!

12.06.2006 r. - Nowa recenzja

W sieci pojawiła się nowa recenzja, ale tym razem... Granicy rzeczywistości! Tekst jest tym ciekawszy, że recenzent najpierw przeczytał "Sprzedawców lokomotyw", a dopiero potem pierwszy tom. Eksperyment się udał ;)

12.06.2006 r. - Marcin Przybyłek we Wrocławiu i Nidzicy!

Autor gamedeka pojawi się na największej fantastycznej wrocławskiej imprezie pt. Dni Fantastyki (30 czerwca - 2 lipca), która jest częścią maratonu kulturalnego organizowanego przez władze miasta pod nazwą WrocławNonStop. Kiedy będzie mówił i o czym - wkrótce.

Na XIII Festiwalu Fantastyki w Nidzicy (22-25.06.2206), najpiękniejszej polskiej imprezie poświęconej fantastyce, Marcin Przybyłek będzie występował w niedzielę (25.06.2006), o godzinie 12.30. Temat prelekcji to "Antypsychologia biznesmenów": Autor przygód Torkila Aymore'a, gierczanego detektywa (gamedeka) opowie o swoich refleksjach związanych z następującymi kwestiami: co pozostaje w głowach biznesmenów po lekturach specjalnie dla nich napisanych poradników, jakie echa brzmią w ich umysłach po szkoleniach tyczących zarządzania tudzież komunikacji biznesowej, co wynika z tego, że najczęściej części z tych przekazów nie rozumieją, jak postrzegają konsumenta potentaci finansowi, ile de facto zarabiają, i jak można to wykorzystać tworząc fabułę s-f.

12.06.2006 r. - Nowa recenzja

Pojawiła się nowa, znakomicie napisana, recenzja "Sprzedawców lokomotyw" w charyzmatycznym portalu Valkiria. Dobra passa trwa :)

26.05.2006 r. - Marcin Przybyłek w Wolsztynie i Krakowie!

W dniu oznaczonym bardzo magiczną datą, bo szóstego czerwca dwa tysiące szóstego roku (06.06.06) Marcin Przybyłek odwiedzi Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn (ul. Gajewskich 48), gdzie o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie autorskie. Mocno zapraszamy!

Natomiast 20.06.2006 (data już nie bardzo magiczna) pojawi się "Pod Jaszczurami" w Krakowie, gdzie wraz z Piotrem Patykiewiczem (autorem pięknej baśni "Zły brzeg") będzie uczestniczył w spotkaniu poświęconym, jak można się domyślić, ich prozie. Zapraszamy również.

23.05.2006 r. - Marcin Przybyłek w Łodzi!

Znane już są szczegóły bytności autora gamedeka w Łodzi. Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach Łódzkiego tygodnia z autorami SuperNOWEJ, w nowo otwartym Empiku Manufaktura, przy ulicy Karskiego 5, 1 czerwca, o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

19.05.2006 r. - Torkil trafia do gazet!!!

Pozytywne notki o "Sprzedawcach lokomotyw" pojawiły się w pismach "Click!" i "Game Ranking".

17.05.2006 r. - Konkurs, konkurs, konkurs!!!

Do wygrania egzemplarze "Sprzedawców lokomotyw". Szczegóły w portalu Valkiria Network.

13.05.2006 r. - Nowy wpis w "Przyjaciołach"

Nowy przyjaciel dodany w dziale Przyjaciele.

10.05.2006 r. - Nowa recenzja

Ukazała się nowa recenzja. Tym razem w portalu Załoga G.

09.05.2006 r. - Kolejny nowy dział

Kolejny dział otwarty - tym razem są to Przyjaciele.

28.04.2006 r. - Nowy dział

Została zainicjowana nowa rubryka - Grao Story. Co poniedziałek będzie tam zamieszczana nowa anegdota.

23.04.2006 r. - Pierwsze recenzje "Sprzedawców..."

W sieci pojawiły się recenzje drugiej części przygód Torkila. W portalu Elkander i w czytelni Onetu. Obie bardzo dobre. I tak trzymać!

18.04.2006 r. - Spotkanie we Wrocławiu

Marcin Przybyłek odwiedzi wrocławski Empik Megastore (ul. Rynek 50) w sobotę, 29.04.2006. Spotkanie autorskie odbędzie się o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy!

12.04.2006 r. - Relacja z Empiku

W dziale Imprezy znajduje się relacja z niedawnego Spotkania w Empiku. Wersja poprawiona :)

03.04.2006 r. - Dwa słowa od webmastera

Drobne aktualizacje będą następować w najbliższym czasie. Przy czym tylko ważne zmiany dotyczące treści (nie wyglądu) będą wymieniane w newsach. Zmiany graficzne będą wprowadzana wolnymi krokami. Sam design jeszcze trochę poczeka. Przepraszam za utrudnienia ;]

03.04.2006 r. - Relacja z Pyrkonu

W dziale Imprezy znajduje się relacja z Pyrkonu.

28.03.2006 r. - Nowości, nowości

Już jest w sprzedaży drugi tom przygód Torkila pt. Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw. Książka wygląda wspaniale. Jak się ją czyta - ocenicie Wy, drodzy czytelnicy :)

W sobotę, 29.04.2006 Marcin Przybyłek odwiedzi Wrocław, gdzie w EMPiKu odbędzie się spotkanie z czytelnikami. W czwartek, 01.06.2006 także zawita w EMPiKu, ale tym razem w Łodzi, w podobnym celu. Szczegóły (adresy i godziny spotkań) wkrótce.

Pobyt na poznańskim Pyrkonie był wspaniałym przeżyciem. Niedługo, w dziale Imprezy pojawi się relacja.

Warto też dodać, że zbliża się pewna zmiana na stronie, mianowicie: nowy design :)

02.03.2006 r. - Najbliższe spotkania

Na Pyrkonie (24-26.03.2006) odbędzie się spotkanie autorskie, a także panel dyskusyjny "Jeszcze nauka (ścisła) w fantastyce nie zginęła...": Dawny sztandarowy motyw SF - co będzie, gdy zrealizuje się teoria, że... - coraz mniej gości w twórczości polskich autorów fantastyki; wystarczy rozpisać konkurs na opowiadanie fantastyczne by się o tym przekonać. Na ile teoria naukowa może wspomóc, a na ile pogrążyć prozę opowiedzą: M. Protasiuk, M. Huberath, M. Przybyłek.

03.04.2006 o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie w warszawskim EMPiKu (w Juniorze).

Zapraszamy.

12.02.2006 r. - Gamedec podbija Europę

Jak podaje Supernowa opowiadanie "Gamedec: Zawodowiec" zostało przetłumaczone na język czeski i ukazało się w grudniowym numerze (2005) czeskiego czasopisma Ikarie.

11.02.2006 r. - Tom 2 nadchodzi

Na stronie Supernowej znajduje się zapowiedź 2 tomu przygód Gamedeca. Na przyszłe zmiany na stronie trzeba niestety jeszcze trochę poczekać. Przepraszam za utrudnienia ;)

30.12.2005 r. - Nowości, nowości

Relacje z Goblikonu 2005 i Polconu 2005 w Imprezach.

29.12.2005 r. - Słowo od webmastera

Witam! Niniejszym ogłaszam otwarcie nowej Gamedec Zone. Przede wszystkim mam nadzieję, że strona będzie działać szybciej, i że będzie przyjemniejsza dla oczu. Gdyby jednak ktoś zauważył jakiś błąd na stronie proszę o zawiadomienie webmastera przez pisanie na adres klimcio@o2.pl. Wprowadzę korektę najszybciej jak tylko będę mógł.
Za dotychczasową pomoc dziękuje niezastąpionym bywalcom #nowa.fantastyka i A.Masonowi z Fahrenheita ;)

00.00.0000 r. - Okładka pierwszej księgi "Czasu silnych istot"
Marcin rzecze

Znany jest już oficjalny wygląd okładki księgi pierwszej "Czasu silnych istot". Autorem jest Paweł Zaręba, a ilustracji postaci użyczył Marcin Jakubowski. Przypominam, premiera 20. lipca 2012.

"Czas silnych istot" księga 1

00.00.0000 r. - Okładka pierwszej księgi "Czasu silnych istot"
Marcin rzecze

Znany jest już wygląd okładki księgi pierwszej "Czasu silnych istot". Autorem jest Paweł Zaręba, a postać malował Marcin Jakubowski. Przypominam, premiera 20. lipca tego roku.

"Czas silnych istot" księga 1

00.00.0000 r. - Okładka pierwszej księgi "Czasu silnych istot"
Marcin rzecze

Znany jest już

00.00.0000 r. - Literackie zgadywanki
Marcin rzecze

Na łamach portalu Katedra, Beata Kajtanowska stara się odgadnąć, co skrywa w sobie "Czas silnych istot". Premiera 20. lipca, Beato :).

00.00.0000 r. - Literackie zgadywanki
Marcin rzecze

Na łamach portalu Katedra, Beata Kajtanowska stara się odgadnąć, co skrywa w sobie "Czas silnych istot". Premiera 20. lipca, Beato :).

00.00.0000 r. - dupa
Marcin rzecze

dupa

Grafika: Marcin Przybyłek, Marcin Jakubowski, Marek Okoń, Robert Letkiewicz.
Wykorzystano grafiki Tomasza Piorunowskiego, Marcina Trojanowskiego i Tomasza Marońskiego.
Webmasterzy: Lafcadio, wiesniak
Zaginiona Biblioteka Valkiria Network: Lepsza Rzeczywistość Tawerna RPG Kawerna Kroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy Tomb Raider Center superNOWA Zakon Assassin's Creed Gram.pl GrajWGry Bruno Grigori video game walkthrough Game-No1 Keno Szósty sposób - blog Andrzeja Zimniaka Wawrzyniec Podrzucki
Strona po polsku   English version unavailable